Faizsiz Ev Sahibi Olmak Mümkün Mü?

Ev sahibi olabilmek için, günümüzde birçok farklı şekilde ödemeler yapılabilmekte ve bu yol ile de bireyler, kendi evlerine sahip olabilmektedirler. Bu bağlamda özellikle faizsiz ev alma yolları sürekli olarak araştırılmakta ve bu yönde de incelemeler yapılmaktadır. Özellikle de bankaların çok yüksek miktarlarda faiz almaları sebebi ile bu yönde ödeme yapmanın daha avantajlı olduğu söylenmektedir. 100.000 TL tutarında alınan bir kredi, 110.000 TL ile 140.000 TL aralığındaki tutarlar ile geri ödenmekte ve bu yönde de çok yüksek miktarlarda faizler ödenmektedir. Bu bağlamda herhangi bir faiz ödemeden nasıl ev alabileceğinizi detaylı bir şekilde inceleyebilir ve bilgiler verebiliriz.

birevim-reklam

Öncelikli olarak büyük inşaat ve konut projeleri dahilinde herhangi bir faiz alınmadan taksitli bir şekilde ev satın alabileceğinizi söyleyebiliriz. Faizsiz ev almak için kullanabileceğiniz bu yol kapsamında, öncelikli olarak konut şirketinin belirlemiş olduğu oranda ya da sabit miktarda peşinat ödemeniz gerekmektedir. Ardından da bu peşinattan kalan kısmı, örnek olarak 60 aya kadar taksitlendirebilir ve bu yönde de ödeme yaparak ev sahibi olabilirsiniz. Paranın zaman değeri göz önüne alınarak sunulabilecek olan maksimum vade, firmalar tarafından belirlenmekte ve bu yönde taksit yapılandırılması oluşturulmaktadır. Dolayısı ile de faizsiz olarak çok uzun vadeler sunulamıyor. En fazla 60 ay vade ile faiz ödemeden satın alma işlemini yapabilir ve bu yönde de kendi evinize sahip olabilirsiniz.

Eğer çok uzun vadeler ile ev sahibi olmak istiyorsanız, faizli seçenekler ile yani vade farkı olan seçenekler ile 20 yıla varan vadeler ile de ödeme yapabileceğinizi söyleyebiliriz. Bu seçenekler kapsamında da yine paranın zaman değeri, enflasyon ve bunun gibi veriler göz önüne alınarak bir faiz miktarı ve oranı belirlenmekte ve ilgili vadeler ile de ödeme planı hazırlanabilmektedir. Faizli ve uzun vadeli ödeme seçeneği ile peşinatlı olarak ya da herhangi bir peşinat ödemeden de taksitli bir şekilde ödemelerinizi tamamlayabileceğinizi de bu noktada belirtebiliriz. Genel olarak faizsiz hizmetlerin de sadece büyük firmalar tarafından sağlandığını ekleyebiliriz.

Read Previous

Kredi Faizi Ödemeden Ev Almak

Read Next

Faizsiz Ev Alma Yöntemleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code