Faizsiz Ev Sahibi Olmak İsteyenler İçin Farklı Yollar

Faizsiz ev sahibi olmak isteyenlerin tercih edebileceği yöntemler günümüzde belirli iken son zamanlarda bu konu hakkında çalışmalar da artmaktadır. Faizsiz ev nasıl alınır ya da taksitle ev nasıl alınır? sorularını merak edenler için son zamanlarda daha çok kullanılan projelerden bahsedebiliriz. İlk olarak bazı iller içerisinde yeni projeler başlamıştır. Bu proje kapsamında imece usulü ile faizsiz ve taksit ile ev sahibi olmak birinci amaçtır. Bu amaç çerçevesinde ilk olarak ev fiyatları ve taksit fiyatları belirlenir. Ardından kura ile birlikte ev sahibi olacak kişi belirlenir. İmece usulü ile birlikte sıra sıra grup içerisinde yer alan herkesin ev sahibi olması ve eşit düzeyde para ödemesi sağlanır. Bu yöntem ile ev sahibi olmak daha kolay olacaktır. Nakit para karşılanmasının imece usulü ile gerçekleşmesi sizleri faiz ödemeden kurtaracaktır.

birevim faizsiz ev

Faizsiz Ev Sahibi Olabilmek İçin Diğer Yollar

Faizsiz ev alma yöntemleri için iki farklı yöntem daha sayabiliriz. Daha farklı projeler sizler için yer alsa da günümüzde en çok kullanılan yöntemler bu yöntemlerdir. Son zamanlarda ise imece kapsamında yapılan projeler gözde olmaktadır. Diğer iki yöntemden birini ise katılacağınız kooperatifler oluşturmaktadır. Bu kapsamda da nakit ödeme yapmanız yerine taksitle ve faiz oranı olmadan ödeme yapabilirsiniz. Kura ile seçilecek olan evinize yerleşmeniz ile birlikte her ay seçtiğiniz ödeme yöntemi üzerinden eviniz için ödemeleri yapabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise toplu konut projeleridir. İller içerisinde belirli alanlarda başlayan bu projeler için de seçimler kooperatiflerden biraz daha farklı olabilir. Seçilmeniz ile birlikte oturacağınız ev özelliklerine göre ödeyeceğiniz aylık tutarda değişiklik yaşanabilir. Ancak kesinlikle faizsiz ve taksit yöntemi kullanılmaktadır.

Bankalarda ise Faiz Oranları Artık Düşük

Faizsiz ev alma yöntemlerinden herhangi birini kullanmak istemeyenler için tek ödeme yöntemi bankalar üzerinden sağlanacaktır. Alınan krediler ile birlikte seçilen eve sahip olabilirsiniz. Ancak bu yöntem için ödemeniz gereken tutar aldığınız miktardan biraz daha fazla olacaktır. Kredi seçeneğiniz ve kredi faiz oranı sizin geri ödeyeceğiniz para miktarını oluşturmaktadır.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Ev Kredilerinden Faydalanarak Ev Sahibi Olun

Read Next

Düşük Faiz Oranıyla Hayalinizdeki Eve Kavuşabilirsiniz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − seven =