Faizsiz Ev Sahibi Olma Yöntemleri

Faizsiz-ev-alma

Bir evim olsun istiyorsanız ama faizle uğraşmak istemiyorsanız izleyebileceğiniz iki yol mevcut. İlk olarak dilerseniz belli başlı bankalar sayesinde konut kredisi alarak faizsiz ev sahibi olabilirsiniz, ikinci yol ise faizsiz ev sahibi olmanıza yardımcı olan kuruluşlardır. Faizsiz ev sahibi olma planlarınız var ise faizsiz konut satışı yapan, krediye ve kefile gerek duymayan firmalar sayesinde kira öder gibi ev sahibi olabileceksiniz.

birevim faizsiz ev

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar

Katılım bankası olarak bilinen belli başlı bankalar vardır. Dünya genelinde ise İslam bankaları olarak adları geçen bu bankalar faizsiz kuruluşlardır. Söz konusu bankalar kendi içlerinde işlevsel yönden ayrılmaktadır. Her iki banka da vatandaşa faizsiz ev sahibi olma konusunda yardım sağlamaktadır;

Mevduat Bankaları: Kalkınma ve yatırım bankaları ev sahibi olmak isteyenlere faizsiz bir şekilde konut ve araç kredisi yardımı sağlamakta.

Kalkınma ve Yatırım Bankaları: Kamu ve özel sermaye olmak üzere kendi içinde ayrılan bu bankalar neticesinde her ikisi de faizsiz konut kredisi imkanı sunuyor.

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalara Nasıl Başvurulur?

Almak istediğiniz eve karar verdikten sonra dilerseniz katılım bankalarında yapılan ön başvuru sayesinde faizsiz konut kredisi almaya uygun olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Kredi alabilmeniz için elinizde belli başlı bir birikiminiz olması beklenmektedir. Bu miktar alacağınız krediye göre değişiklik gösterecektir. Faizsiz verilen konut kredisinde eve ilk etapta ipotek konulacağı için banka sizden evin tapusunu ve iskanı getirmiş olmanızı isteyecektir, bu belgeleri kesinlikle almayı unutmamalısınız. Gerekli belgeler sağlandığında bankaya başvuru yapılır ardından banka, faiz kredisine başvuran kişi ve ev hakkında yaptığı araştırmalar sonucunda gerekli kriterleri sağlıyorsanız paranın belirtilen hesaba havalesi gerçekleştirecektir. Özetle;

  • Konut seçin
  • Seçtiğiniz konutun kredisine uygun birikiminiz olsun
  • Konutun tapusunu ve iskanını almayı unutmayın
  • Bakanın istediği tüm belgeleri ve kişisel bilgilerinizin bulunduğu belgelerle başvuruyu tamamlayın
  • Paranın yatırılacağı hesabı bankaya bildirin
  • Paranız hesaba yatsın

Faizsiz Ev Satışı Yapan Firmalar Nasıl Çalışır?

Her geçen yıl sayıları artan bu firmalar artık fazla göze çarpan ve bankalar dışında insanların çok tercih ettiği bir duruma gelmiş, vatandaşlar için faizsiz ev sahibi olma yolunu kolaylaştırmışlardır. Peki bu nasıl oluyor?

Bu konuda size yardımcı olacağını düşündüğünüz firmaya gittiğinizde talepleriniz doğrultusunda bir çizelge oluşturuluyor. Bu çizelgeyi belirleyen faktörler hangi eve sahip olmak istediğiniz, geliriniz ve size uygun ödeme planına göre şekilleniyor. Faizsiz ev sahibi yapan bu firmaların kimisinde çekilişli ve çekilişsiz seçenekleri vatandaşın önüne çıkıyor.

Çekilişsiz sistemde verilen peşinat sonrasında geriye kalan rakam kişinin gelir düzeyi ve ödeme tercihine bağlı olarak bir plan yapılıp buna göre ödenmeye başlanıyor. Bu sistemde paranızın hangi tarihte geri elinizde olacağı net olarak sizlere bildiriliyor. Fakat çekiliş yönteminde paranızın ne zaman size geri verileceği bilinmiyor ve paranın geri ödeneceği kişiler kura yoluyla seçiliyor. Parası geri ödenen kişiler ise kendisinden sonrakiler için normal şartlarda gerçekleşecek olan ödemeden daha fazlasını ödemesi gerekiyor.

Faizsiz ev sahibi olmak isteyenlerin aklına takılan bir diğer soru aynı zamanda kefilsiz ev sahibi olma konusunda da bu tür şirketler yardımcı oluyor mu? Söz konusu şirketin kurulu kendilerini garanti altına almak adına kefil isteyip istemediklerine bağlı bir durumdur. Yine aynı şekilde Peşinatsız ev sahibi olma düşüncesiyle bu yola başvuran kişiler için de tüm bu istekleri karşılayan firmalar vardır elbet ama yine bu durum da şirketin kendine ait sistemine bağlı olan bir tercihtir.

Faizsiz Ev Satışı Yapan Firmalar Güvenilir midir?

Kişilere faizsiz, kefilsiz ev sahibi olma konusunda yardımcı olan bu şirketler hali hazırda faaliyetlerini hızla ve her geçen gün sayıları artarak devam ettiriyorlar, bankalara oranla daha çok tercih edildiği söylenebilir. BDDK sözleşmesi sayesinde Devlet güvencesi  devreye girdiği için zamanla kafalardaki bu tür soru işaretlerinin ortadan kalkacağı düşünülüyor. Faizsiz konut satışı sağlayan özel firmalar size göre. Üstelik bu firmalar sayesinde kira öder gibi ev sahibi oluyorsunuz.

,Ülkemiz şartlarına bakıldığında birçok insanın nakit olarak ev sahibi olma imkânı neredeyse yok denecek kadar azdır. Bu amaçla insanlar ev sahibi olmak için birçok farklı arayışa girmektedirler. Kredi kullanarak ve faizsiz ev alma yöntemleri gibi seçenekleri kullanarak ev sahibi olmaktadırlar. Faizsiz ev almak isteyenlerin tek adresi faizsizev.org sitesidir. Sitenin kuruluş amacı faiz sistemini tamamen ortadan kaldırmaktır. Sistem bankalara ödenen büyük faiz oranlarına göre hiç bir faiz almadan işlemektedir.

Ev Sahibi Olmak İçin İlk Adım

Ev almaya karar verdikten sonra ilk girişim alınacak olan evi bulmaktır. Uygun ev bulunduktan sonra ne şekillerde alınacağına karar verilmesi gerekmektedir. Sonrasında ise gerekli olan yerlere müracaatlar yapılmalıdır.

Faizsiz Ev Almak İçin

Günümüz şartlarında faizsiz ev almak en mantıklı seçim olmaktadır. Çünkü bankalara kat kat faiz ödemek yerine uygun ödeme seçenekleri ile faizsizev.org bu alanda en iyi hizmeti sunmaktadır. Faizsiz ev alma yöntemleri otomasyon yöntemine göre işlemekte olup isteyen herkesi ev sahibi yapmaktadır. Farklı seçenekleri sunan faizsizev.org ev sahibi olmak isteyenlere hangi yöntem kendilerine uygun ise ona göre müşterilerine seçme olanağı sağlamaktadır.

Faizsiz Ev Alma Yöntemleri

Faizsiz ev alma yöntemlerinin başında, faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak ilk sırada ve en çok tercih edilen sistemdir. Sıra tespitli şeklinde işleyen yöntem taksit ödemeye başlanarak belirli aralıklarla yapılan kura şeklinde ev sahibi olmaktır. Taksit tutarları kesinlikle değişmeyen ve hiç bir faiz uygulaması yapılmayan sistem resmi prosedür şartlarında işlemektedir.

Bunun dışında ödeme planlarını yılın belirli zamanlarında yapılan serbest ödeme planlı faizsiz ev alma imkânı bulunmaktadır. Dahil olunan gruba yılın belirlenen döneminde belirlenen paranın yatırılması şeklinde olmaktadır. Faizsiz ev alma yöntemleri ile ev alan kişilerin hiç bir zararı olmada kısa yoldan en uygun şekilde faizsiz olarak ev sahibi olmaktadırlar. faizsizev.org bu alanda ülkemizde büyük bir potansiyele sahip tek firmadır.

Sonuç Olarak

Faizsiz ev almada ev seçeneği alıcıya bırakılarak istediği yerden ev alma imkânı vermektedir. Hiç bir faiz uygulaması olmadan tamamen insanlara hizmet için faizsizev.org çalışmalarına son hızla devam etmektedir.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Faizsiz Ev Almak İsteyenler İçin Avantaj Fırsatlar

Read Next

Faizsiz Taksitle Ev Satın Almak

2 Comments

  • Faizsiz ev sahibi olmak gerçekten günümüzde çok rahat bir şey, hele bazı firmalarda peşinatlı erken teslimler var o daha iyi oluyor

  • Faizsiz ev sahibi olabilmek gerçekten çok iyi oluyor faiz derdi yok taksitler düşük oluyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen + seven =