Faizsiz Ev Nasıl Alınır?

Faizsiz ev almak isteyenler için tercih edilen çok fazla yöntem yoktur. En bilinen tercih almak istediğiniz ev için gerekli birikime sahip olmak olacaktır. Tabi günümüzde yeterli miktarda gelire sahip değilseniz bu işlem çok uzun bir zaman alabilmektedir. Bunu günümüzde tercih eden çok fazla insan yoktur.

birevim faizsiz ev

Bunun yerine genelde banka kredilerine yönelmek daha mantıklı bir seçim geliyor. Bu yöntemin artıları olduğu gibi en büyük eksisi evin fiyatı kadar da faiz ödemeniz olmaktadır. Yani evin maliyeti bir anda ikiye katlayabilmektedir. Bu tercih edilen kredi miktarına ve vade uzunluğuna göre değişmektedir. Bunların yanında faizsiz ev almak isteyenlere yardımcı olan firmalarda bulunuyor.

Faizsiz Ev Sunan Firmalar Güvenilir mi?

Faizsiz ev alma fikrine sahip olanlara yardımcı olan ülkemizde çok sayıda firma var. Ancak ülkemizin başından bu konuda çok kötü hadiseler geçtiği için bu firmalara hızlı bir şekilde güven sağlanamıyor. Bu şirketler arasında tercih yapacaklar öncelikle öz sermayesine, yaptıkları iş bitirmelerine ve daha önce konut alanlar tarafından yapılan yorumlara bakmalıdır.

Bunların hepsinden olumlu bir dönüş alındığında o firmayla sözleşme imzalama konusunda çekimser davranmanıza gerek yoktur. Hem o firma hem de sizin için bu sözleşme büyük önem taşımaktadır. Onlar sizin düzenli ödemelerinize karşı kendilerini güvence altına alırken, sizde onların durumu için kendinizi güvence altına almış oluyorsunuz. Düzenli ve planlı bir şekilde hareket eden tüm firmalar müşterilerine en iyi şekilde hizmet vermektedir.

Faizsiz Ev Satışı Yapan Firmalar Komisyon Alıyor mu?

Faizsiz ev satışı konusunda yardımcı olan firmalar faiz geliri elde etmemektedir. Bunun yerine belirli bir oranda alınan komisyon ücretleriyle yardımcı olmaktadır. Bu konuda hizmet veren firmalar müşterilerine basit bir hizmet sunmaktadır. Bu oranlar alınacak olan konutun değerine göre yükselmekte veya düşmektedir.

Ortalama olarak sektörde bulunan firmalar müşterilerinden %7 ile %12 arasında değişen oranlarda komisyon ücreti almaktadır. Bu ücret müşterilerden peşin olarak tahsil edilmektedir. Bu ücret dışında hiçbir peşinat ödemesi yapmadan ev sahibi olmak mümkündür. Ayrıca bir şekilde bu sistemden çıkmak isteyenler komisyon ücretlerini geri alamamaktadır. Bu konuya dikkat ederek hareket etmek gerekir.

Faizsiz Ev Satan Firmaların Satış Yöntemleri

Faizsiz ev satan firmalar müşterilerine farklı yöntemler sunmaktadır. Hiç peşinat ödemeden uzun vade ev almak isteyenlere uygun yöntemler olduğu gibi belirli bir oranda peşinat verenler içinde yöntemler vardır. Tüm ödeme planını sizin gelir durumunuza göre yapmaktadır. Bu sayede hem siz hem de firma daha rahat hareket etmektedir. Daha hızlı ev sahibi olmak için gelirinizin üzerinde bir ödeme yapmayı düşünürseniz tahmin ettiğinizden daha fazla zarar etmeniz kaçınılmaz olacaktır. O nedenle doğru yöntemi tercih ederek ev almaya yönelmeniz daha basit olacaktır.

Her yıl ve her gayrimenkul piyasasındaki dalgalanma döneminde binlerce kişinin ev almak için gerekli işlemlere başladığı görülmektedir. Faizsiz ev almak isteyenlerin tüm birikmiş paralarını bu amaca yatıracak olmaları, alınacak olan ev için girilecek olan borcu da azaltmaktadır. Evin tamamen krediyle alınmak istenmesi durumunda hiçbir şekilde faiz ödememek gibi bir durumdan söz etmek mümkün olmayacaktır. Faiz konusunda herhangi bir ödeme ve faiz dağıtım süreci olmayınca, bankaların haricindeki yöntemlerin kullanıldığı anlaşılabilmektedir. Faizsiz ev almak için sadece kısa bir süre için geçerli olan girişimcilik ve konut projelerinden yararlanılarak ev alabilmek mümkündür.

Faizsiz Krediyle Ev Almak İçin Yapılması Gerekenler

Faizsiz evlerdeki kredi imkanlarının her geçen gün daha da aşağılara çekilmeye çalışıyor olması, bankalara ödenecek toplam tutarın da azalmasını sağlamaktadır. Bankalara ödenmesi gereken aylık vadelerin düşürülebilmesi, evini satacak olan kişilerin avantajına olan bir durumdur. Yasalar ve yenilikler her ne kadar faizsiz ev alma sürecini getirtmeye çalışıyor olsa da, ev sahipleri bu süreçten yararlanmakta ve konutlarının satış fiyatlarını yukarıya çekmektedir. Böylelikle ev almak isteyen kişilerin ödemesi gereken tutarda herhangi bir değişiklik olmamakta, sadece ödenecek yerde değişiklik yaşanmaktadır. Binlerce kişinin faizsiz olarak adlandırılan düşük faizli kredilerden yararlanarak ev alması için oluşturulan düzenlemeler, uzun vadeyle ev alacak kişilerin işine yaramaktadır.

Faizsiz Krediyle Konut Satışı Nasıl Yapılır?

Faizsiz ev alabilmek için öncelikle elinizde bir miktar birikmiş para olmalıdır. Almak istediğiniz evin fiyatının belirlenmesini sağlamak amacıyla banka şubesiyle yapacağınız görüşme sonucunda ortalama bir değer belirlenecek ve ev için verilebilecek olan kredi ortaya çıkacaktır. Bu krediye faizsiz ev kredisi demek mümkün değildir. Bunun nedeni de, ödenecek olan kredinin vadelere bağlı olarak artacak olan aylık tutarıdır. Ödeme yapılmayan ve uzun süre geciktirilen bir kredinin şartları gereği en çok görülen sonuçlardan olan, yapılacak olan ödemenin tutarı yukarı çekilmeye başlanabilmektedir. Faizsiz krediden yararlanabilmek için vadeyi olabildiğince düşürmeye çalışmalı ve aylık ödemeyi yükseltmelisiniz. Böylelikle konut satışından başarılı bir şekilde ayrılabilirsiniz.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Faizli Kredi Zorunluluğu Bitiyor

Read Next

Faizsiz Ev Almak İsteyenlere Fırsat Dolu Seçenekler

5 Comments

  • Faizsiz ev için ben Birevim’i öneriyorum, oradan 3 yakın arkadaşım ev sahibi oldular ve hiç bir sorun yaşamadılar 🙂

  • Faizsiz ev sistemlerinden alan bir çok tanıdığım var, ancak bir türlü güven konusunda içimde rahat etmeyen şeyler var

  • Faizsiz ev almak için çok fazla firma var gerçekten hangisine güveneceğiz hangisi daha iyidir acaba bilemiyoruz

  • Faizsiz ev satın almak günümüzde iyi bir şans gerçekten, faizsiz kredi demek evinizi olduğu değerde alacaksınız ve daha fazla para ödemek zorunda değilsiniz demek

  • Faizsiz ev alınması günümüzde daha da kolay hale geliyor artık 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × three =