xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Faizsiz Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Günümüzde emlak ve inşaat sektörünün gelişmesi ve yeni yeni projelerin oluşması ile faizsiz ev almak hayal olmaktan çıkmıştır. Birçok banka kullanıcılarına düşük faiz oranları ile Konut Kredisi vermektedir. Fakat konut almak ve faiz ödemek istemeyenler için konut projelerinin daraldığı bir alanda, özel firmalar ve bazı bankalar ev almak isteyenlerin imdadına yetişmiştir. Bu anlamda ev sahibi olmak isteyenlere faizsiz ev kredisi alma imkânı sunan hizmetlerden birisi de devletin sunduğu faizsiz konut kredisidir.

birevim-reklam

Ev Almak İsteyenlere Devlet Desteği

Ev almak isteyenlere özel proje ve organizasyon hizmetleri sunan özel firmaların, uygun konut kredisi faizi ve mortagage seçenekleri ile konut kredisi veren bankaların yanı sıra devlette bu anlamda birçok desteği ev almak isteyenlerin hizmetine sunmuştur. Özellikle Toki yapıları ile ev sahibi olmak isteyenleri taksitle kira öder gibi ev sahibi yapan devlet hizmetlerinin yanı sıra devletin ev almak isteyenlere özel verdiği kredilerde vardır.

Ev Almak İsteyenlere Devletten Konut Kredisi

Ev sahibi olmak amacı ile yıllarca ihtiyaç ve harcamalarından kısarak bankalarda parasını biriktiren kişiler için uygulanan bu hizmet; bankada konut alma amacı ile biriken anaparanın ‘lik bir kısmının devlet tarafından ev almak isteyenlere verilmesi ile oluşuyor. Ev almak isteyen ve bankasında 100 bin Türk lirası bulunan kullanıcılar bu hizmet ile devletten 100 bin liranın ‘lik bir kısmını temin edebiliyor. Yani ev almak isteyen kişinin banka hesabında 100 bin lira varken devlette ev almak isteyenin bu talebine karşılıksız kalmayarak 15 bin liralık bir konut kredisi desteği veriyor.

Verilen bu Konut Kredisi desteği çeşitli vade ve taksitler halinde tekrar ödenmek sureti ile geri veriliyor. 5 ila 30 yıl arasında ki vadeler ile bu hizmeti veren devlet konut desteği başvurular için nüfus cüzdanı, gelir beyannamesi ve ikamet adresi belgelerini şart koşuyor. Ayrıca Zorunlu Deprem Sigortası poliçe yaptırımının da önemi vurgulayan devlet bu anlamda bu hizmetten yararlanmak isteyenlere Zorunlu Deprem Sigortası poliçesini zorunlu kılıyor. Bu hizmetin ev almak isteyenlerin sadece ilk evlerinde geçerli olacağını hatırlatmakta da fayda var.

birevim-sabit-reklam
Önceki

Faizsiz Kredide En Fazla Ne Kadar Çekim Yapılabilir?

Sonraki

Faizsiz Ev Satışı Nasıl Gerçekleşir?

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir