Faizsiz Ev Almak İsteyenler İçin Avantaj Fırsatlar

faizsiz-ev

Banka kredisi ile ev alan vatandaşlar, faizin ne olduğunu daha iyi bilir. Evlerini kaybedenler, iflas eden iş adamları ve daha birçok intihar vakaları, banka kredisi nedeni ile meydana gelmiştir. Banka kredisinde 300 liraya aldığınız borcu 600 lira olarak ödüyorsunuz. Ödeme aksadığı zaman bu faize yeni faizler ekleniyor ve içinden çıkılmaz bir hal alıyor. En sonunda ev elden gidiyor. Mal varlığını kaybedenler bile bulunmaktadır.
FAİZLİ EV KREDİSİ DIŞINDA FAİZSİZ SİSTEMLE ÇALIŞAN KURUMLAR VAR
Faiz, ticaretin zıt halidir. Faizi bilmeyen bir kişi, faizsiz krediyi, faizsiz ev almayı anlayamaz. Bu nedenle, önünüze konulan faiz kelimesini çok iyi anlamanız gerekir. Bu anlama işini ciddiye almazsak, faizsiz fırsatları anlayamayız. Faiz, 200 liralık bir borcun belli bir oranla geri ödenmesidir. Mesela % 10 faiz hesaplandıysa, 330 lira borç para geri ödeniyor. Buna faiz deniyor. Faizli borç almak ve vermek, inanç platformunda yeri olmayan bir uygulamadır. Bu nedenle, faizsiz çalışan kurumların çalışmalarını en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Bu değerlendirme, bize huzurlu bir ödeme şekli olarak geri dönecektir.

birevim-reklam

FAİZSİZ KURUMLARIN ÖZELLİKLERİ
Faizsiz ev sahibi yapan kurumlar, ticari mantıkla hareket ederler. Evi alırlar ve karı ile satarlar. Veya aracılık ücreti alırlar. Başka bir kurum ise yıllardır imece usulü uygulamaktadır. Bu uygulamaları takip ederek, faizsiz ev seçeneklerini değerlendirmeliyiz. Günümüz şartlarında faizsiz ev kredisi veren bankalar da incelenmelidir. Faizi bilerek yapacağınız bu incelemede, faizsiz oluşumu anlayacaksınız. Diğer taraftan hizmet bedeli alan kurumlar, sizin faizsiz ev alma isteklerinize cevap vermektedir. Faizsiz kurumlar size ev satmaktadır. Yani faizli kredi veren bankalar gibi size borç para vermemektedirler.

Ticaret anlayışı ile hareket eden bu bankalar, ev alım satımı gibi ticari bir anlayış ile sizi ev sahibi yapmaktadır. Hizmet bedeli ile çalışan kurumlar, % 15-20 aracılık ücreti almaktadırlar. Aldıkları komisyon dışında bir ücret almamaktadırlar. Sizi, evin gerçek fiyatı ile baş başa bırakmaktadırlar. Böylece peşinatsız seçenekler, senetli seçenekler ve taksitin kendin belirle seçenekleri ile faizsiz ev sahibi olma hayalinizi gerçekleştirmeye çalışmaktadırlar. Huzurlu bir borçlanma için, faizsiz kurumları tercih edin.

Read Previous

Konut Alırken Faiz Ödemeyebilirsiniz

Read Next

Faizsiz Ev Alım Yöntemleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code