xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Faizsiz Ev Almak İçin Faizi Bilmek Gerekir

Banka faizi ile alınan evler, faizli borç para ile alınmaktadır. Yani, bankalar size ev almıyor. Size faizli borç para veriyor. Evinizde, ödenen taksitleri geri ödeme yapmadan, geri alabiliyor. Bu geri almadan ziyade, verilen faizli borcun ödenmemesine mukabil yapılan işlem diyebiliriz. Faizle ticaret farklıdır. Faizli kredi, 200 liralık borç paranın sabit bir şekilde 220 lira olarak ödenmesidir. Bu paranın herhangi bir yatırım yapılmadan, emek harcanmadan belli bir oranda kazanmasıdır. Faizde zarar olmaz. Kar-zarar olmadığı için faiz ticaretten sayılmaz. Ticarette kar-zarar vardır. Alım satımda kar ekleme vardır. Bütün bu özelliklerle birlikte, faizsiz ev sahibi yapan kurumların farkını anlamak gerekir.

birevim-reklam

Banka Faizleri

Bankalar ev kredisi verirken öncelikle evin % 75’inin kredisini vermektedir. Banka borç parayı faizli vermektedir. 200 liralık borç 400 lira olarak ödenmektedir. Bu faiz oranı, günümüz şartlarında oldukça çoktur. İnancımızda yeri olmayan faizin, günümüz ekonomisini alt üst etmesi, zararlı olduğunun göstergesidir. Ödemelerin yapılamaması, taksitlere faiz binmesine neden olacaktır. Borcunuz hatırı sayılır rakamlara ulaşınca, banka, mallarınızı haciz etmek için yola çıkar. Bu nedenle, çok kolay verilen faizli kredilere aldanmamak gerekir. Çok küçük, ‘mini minnacık’ diye anlatılan faizler, aslında büyük oranlardır. Zaten faizden uzak duran huzur bulur.

Faizsiz Huzurlu Ev Alımı

Huzurlu bir şekilde faizsiz ev kredisi alarak ev alanlar, bankalara faiz ödememektedir. Kar payı ile çalışan bankalar, hizmet bedeli ile çalışan firmalar, gün usulü ile çalışan firmalar, günümüz şartlarında en iyi şartlarla ev vermektedir. Hizmet bedeli alan faizsiz ev alma olanakları sunan firmalar, oldukça popüler olmaya başlamıştır. Ticaret kurallarına göre hizmet bedeli alan bu firmalar, ev satmaktadır.

Yani bir evin satılması için aracılık yapmaktadırlar. Size evin parasını faizle vermemektedirler. Bu nedenle faizsiz kurum ismini almışlardır. Senetli seçeneklerle birlikte, peşinatsız seçeneklerde sunulmaktadır. Bütün bu olanaklarla birlikte faizsiz ev almak oldukça kolay bir hale gelecektir. Günümüz şartlarında, faizli krediler, yıllarca faiz ödeten sistemlerdir. Üstelik bütün mal varlığınız gidebilmektedir. Bu yüzden akıl hastanelerine yatanlar ve yuvası yıkılanlar olmuştur.

birevim-sabit-reklam
Önceki

Ev Sahibi Olmak Çok Kolay!

Sonraki

Faizsiz Ev Sahibi Olunur mu?

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu

4 x 4?