Faizsiz Ev Alma Yöntemleri

Ev satın almak, her bireyin kira ödeme gibi yükümlülüklerden kurtulabilmesi için birincil koşuldur. Bu bağlamda bir faiz ödemeden, en az kayıp ile avantajlı bir şekilde ev satın alabilmek için birçok farklı araştırma yapılmakta ve bu yönde de yoğun bir ilgi söz konusu olmaktadır. Dolayısı ile de ilgili taraflar, faiz olmadan da ödeme yaparak ev satın alabilmek için birçok farklı ödeme seçeneğini bireylere sunabilmektedirler.

birevim-reklam

Örnek verecek olursak, kredili bir şekilde ve faizli bir şekilde ödeme yapmak sureti ile ev sahibi olmanın özelliklerinden bahsedebiliriz. 100.000 TL miktarı ile çekilen konut kredileri, 110.000 TL tutarı ile ve hatta 150.000 TL tutarı ile geri ödenmekte ve dolayısı ile de bu noktada büyük bir kayıp yaşanabilmektedir. Bu kayıplara mahal vermemek için de kullanabileceğiniz faizsiz ev alma yöntemleri, günümüzde sıkça kullanılmaktadır. Bu seçenekleri incelemeye başlayabilir ve bilgiler verebiliriz.

Bankalardan kredi almadan faizsiz konut almanızı sağlayan firmalarla iletişime geçebilir ve bir ev sahibi olabilirsiniz. Bu seçenek kapsamında bir sıra ile hizmet verilmekte ve katılımcılar için sıranın ne zaman geleceği de tam olarak belli olamamaktadır. Ancak genel olarak tüm katılımcılara belirli periyotlar ile hizmet verilmeye çalışılmaktadır. Grup sistemi ile biriken paralar ile sırası gelen katılımcıya finans desteği sağlanmakta ve bu yönde de ev satın alınabilmektedir. Faizsiz ev satın almak için yararlanabileceğiniz diğer bir seçenek de, büyük konut ve emlak projeleri aracılığı ile faizsiz taksit seçenekleridir. Son derece garanti olan ve bekleme süresi olmayan bu seçenekler ile de kısa vadeler ile ev satın alabilir ve kendi evinize kolayca taşınabilirsiniz. Örnek olarak NEF projesi ile ya da bunun gibi diğer büyük konut projeleri ile 50 ya da 60 aya varan vade seçenekleri ile taksitli bir şekilde ödeme yapabilir ve bu yol ile de faiz ödemeden de ev sahibi olmak için ödemelerinize başlayabilirsiniz. Bu yol kapsamında genel olarak peşinat istendiği yönünde de bilgi verebiliriz.

Read Previous

Kredi Faizi Ödemeden Ev Almak

Read Next

Konut sahibi olmak için faizsiz yöntemler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

20 − 5 =