Faizli Kredi Zorunluluğu Bitiyor

Yatırım yapmak isteyen insanların nakdi ihtiyaçlarını karşılamak için ilk akla gelen para kaynağı bankalar olmaktadır. Bankalar tarafından sunulan ihtiyaç, konut ve taşıt kredilerinden yararlanarak bu istediklerine ulaşmak kolay olmaktadır. Ancak bunu yaparken ana paranın yanı sıra ödenmesi gereken ekstra bir ücret yani faiz farkı da bulunmaktadır.

birevim faizsiz ev

Alınacak kredinin miktarına, vade sayısına ve o zaman ki piyasa faiz oranlarına göre hesaplama yapılarak geri ödeme yapıyorsunuz. Tabi vade uzadıkça ana paraya ek olarak ödenecek faiz miktarında ciddi artış olmaktadır. Özellikle konut kredilerinde genellikle 10 ile 15 yıllık vadeler tercih edildiği için fark neredeyse ana para kadar olmaktadır. Yani bu tercih nedeniyle hem kendinize hem de bankaya bir ev almış oluyorsunuz.

Faizsiz Kredi İmkanı Sunan Kurumlar

Faizle iç içe bir hayat yaşamamız nedeniyle bu durum birçok insana çok olağan gelmektedir. Düşük faiz oranlarını takip ederek anında kullanmak istemektedir. Ancak bunun yerine doğru bir seçim yaparak faizsiz kredi imkanı sunan kurumları tercih etmek daha doğru bir seçim olacaktır. Bu konuda günümüzde seçenek sayısı giderek artıyor. Aralarından sizin için uygun olanı tercih ederek ev veya araba için ihtiyacınız olan finansal desteğe sahip olabilirsiniz.

Bu desteği alırken ekstra bir faiz ödemek zorunda kalmayacak olmanız sizin açışınızdan büyük bir avantaj olacaktır. Bu hizmeti veren kurumlar müşterilerinden faiz veya vade farkı almıyor. Bunun yerine sadece sisteme katılımdan dolayı insanlardan katılım ücreti tahsil edilmektedir. Bu ücret kuruma göre farklı oranlarda belirlenmektedir. Alınacak evin veya aracın bedeline göre bu oranla hesaplama yapılarak sizden tahsil edilmektedir. Bu ücret peşin olarak alınmaktadır. Bunun dışında tüm ödeme planını kendiniz yapma hakkına sahipsiniz. Bunu yaparken gelir seviyenize göre düzenleme yaparsanız ekstra bir avantajdan yararlanmış olursunuz.

Faizsiz Kredi Kullanımın Sağlamış Olduğu Avantajlar

Faizsiz kredi kullanımı demek yerine finansal destek sağlanması daha doğru bir tabir olacaktır. Bu desteği alırken karşılığında katılım ücreti dışında hiçbir fark ödemeyecek olmanız en büyük avantajınız olacaktır. Şirketler kura yöntemini tercih ederek sisteme kayıt olanlara belirli bir zamanda ev ve arabalarını teslim etmektedir.

Tarihi önceden belirlemek isteyenler içinde farklı sistemler sunulmaktadır. Ülkenin her yerinden ev alabilir veya istediğiniz arabayı tercih edebilirsiniz. Bu sistemin sağlamış olduğu onlarca avantaj arasında en çok dikkat çekenlerdir. Taksit erteleme, istediğin zaman sistemden çıkabilme ve en önemlisi de hiç faiz ödemeden ev sahibi olmak sağladığı avantajlar arasında yer alıyor. Sizlerin yapması gereken bankalar yerine bu kurumlara giderek sizlere sunacakları avantajlardan yararlanmak olacaktır. Bu avantajlardan yararlanan her insan günün sonunda maddi anlamda karlı bir tarafta yer alacağını kesinlikle unutmaması gerekiyor.

İnsanımızın zorunlu diye tabir ettiği ve oldukça pahalıya mal olan faizli krediler, yerini faizsiz kredilere bırakmaktadır. Faizsiz sistemle ev sahibi yapan faizsiz kurumlar, ticari kurumlar ile hareket etmektedirler. Faizin tersi ticarettir. Faizin tersi olan ticarette, alım-satım ve kar-zarar vardır. Ekonominin büyümesi için ticaret ve hizmet şarttır. Faiz ise ekonominin bitmesine neden olur. Dinen caiz olmayan faiz, faizsiz sistemle çalışan kurumlarda geçersizdir. Bu kurumlar, ticari anlamda çalışmakta, müşterilerine faizsiz ev imkânları sunmaktadır.

FAİZSİZ KURUMLAR HUZURLU ÖDEME ŞEKİLLERİ SUNUYOR

Faizsiz kurumlar, huzurlu ödeme şekilleri ile günümüz faizsiz ev ihtiyaçlarını gidermektedir. Faizsiz ev için önemli olan bu kurumlar, artık faiz ödemekten bıkan insanlar için alternatif olmaktadır. Hizmet bedeli, kar payı ve imece usulü sistemleri ile ticaret yapan bu kurumlar, faizli bankalar gibi faizli borçla para kazanmamaktadır. Hizmet bedeli ile kazanan bu kurumlar, hizmet bedeli olarak -20 bir bedel almaktadırlar. Yani 100 liralık ev için 15-20 lira hizmet bedeli ödüyorsunuz. Üstelik taksitleri siz belirleyebiliyorsunuz. Senetli sistem ve peşinatsız sistemle, uygun faizsiz ev alma projeleri sizleri beklemektedir.

TİCARET FAİZDEN FARKLIDIR

Faizin ekonomi ve ticaret ögesi olarak görülmesi büyük bir yanlıştır. Ekonomi hizmet ve alış-veriş demektir. Faiz ise borç paradan para kazanmaktır. Yani ortada bir hizmet yoktur. Ya da kar payı gibi bir anlayış yoktur. Ticaretin tercih edilmesi çok büyük faizlerin ödenmesini engelleyecektir. Bu kurumlar faizsiz kredisiz ev sahibi olmak isteyenler için fırsattır. Günümüz ev fiyatlarının astronomik olması ve bunun üstüne faiz ödenmesi gerçekten büyük bir haksızlıktır.

Faizsiz kurumlar, faizsiz ev sahibi olmak isteyenler için ticari kurallar çerçevesinde ev satmaktadır. Yani emlakçılar gibi komisyon almaktadırlar. Ya da al-sat yapanlar gibi kar payı oranı hesaplamaktadırlar. Faizsiz bir şekilde huzurlu borçlanma için faizsiz taksitle ev seçeneklerinin tercih edilmesi, ev fiyatının iki misli olan ve üstelik evinizi ipotek eden faizli sistemin zararlarından koruyacaktır. Faizsiz ve helal kazançla ev sahibi olmanın şartı, inancımızın belirlediği ticari kurallarla hareket etmektir. Bu nedenle faizli krediler yerine faizsiz çalışan kurumların tercih edilmesi oldukça önemlidir.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Faiz Ödemeden Ev Sahibi Olmak Mümkün Müdür?

Read Next

Faizsiz Ev Nasıl Alınır?

6 Comments

  • Faizsiz ev sahibi yapan firmalar çok fazla türediği için ister istemez artık faiz oranları düşürecektir bankalarda 🙂

  • Devletin bunu resmileştirmesi gerçekten çok güzel olacak

  • Resmileşmesi gerçekten güzel bir şey, ne zamana netleşir bu durum acaba?

    • Merhaba Gökhan Bey,
      Tam bir tarih vermek mümkün değil ama faizsiz ev almak artık çok daha kolay olacak denebilir.

  • Faizsiz ev sahibi yapabilmenin sisteminin önü açılması gerçekten güzel

  • Faizsiz ev sahibi olmak güzel fırsat, bunun yasallaşması da çok güzel

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty + 2 =