Faizli Kredi Zorunluluğu Bitiyor

İnsanımızın zorunlu diye tabir ettiği ve oldukça pahalıya mal olan faizli krediler, yerini faizsiz kredilere bırakmaktadır. Faizsiz sistemle ev sahibi yapan faizsiz kurumlar, ticari kurumlar ile hareket etmektedirler. Faizin tersi ticarettir. Faizin tersi olan ticarette, alım-satım ve kar-zarar vardır. Ekonominin büyümesi için ticaret ve hizmet şarttır. Faiz ise ekonominin bitmesine neden olur. Dinen caiz olmayan faiz, faizsiz sistemle çalışan kurumlarda geçersizdir. Bu kurumlar, ticari anlamda çalışmakta, müşterilerine faizsiz ev imkânları sunmaktadır.

birevim-reklam

FAİZSİZ KURUMLAR HUZURLU ÖDEME ŞEKİLLERİ SUNUYOR

Faizsiz kurumlar, huzurlu ödeme şekilleri ile günümüz faizsiz ev ihtiyaçlarını gidermektedir. Faizsiz ev için önemli olan bu kurumlar, artık faiz ödemekten bıkan insanlar için alternatif olmaktadır. Hizmet bedeli, kar payı ve imece usulü sistemleri ile ticaret yapan bu kurumlar, faizli bankalar gibi faizli borçla para kazanmamaktadır. Hizmet bedeli ile kazanan bu kurumlar, hizmet bedeli olarak -20 bir bedel almaktadırlar. Yani 100 liralık ev için 15-20 lira hizmet bedeli ödüyorsunuz. Üstelik taksitleri siz belirleyebiliyorsunuz. Senetli sistem ve peşinatsız sistemle, uygun faizsiz ev alma projeleri sizleri beklemektedir.

TİCARET FAİZDEN FARKLIDIR

Faizin ekonomi ve ticaret ögesi olarak görülmesi büyük bir yanlıştır. Ekonomi hizmet ve alış-veriş demektir. Faiz ise borç paradan para kazanmaktır. Yani ortada bir hizmet yoktur. Ya da kar payı gibi bir anlayış yoktur. Ticaretin tercih edilmesi çok büyük faizlerin ödenmesini engelleyecektir. Bu kurumlar faizsiz kredisiz ev sahibi olmak isteyenler için fırsattır. Günümüz ev fiyatlarının astronomik olması ve bunun üstüne faiz ödenmesi gerçekten büyük bir haksızlıktır.

Faizsiz kurumlar, faizsiz ev sahibi olmak isteyenler için ticari kurallar çerçevesinde ev satmaktadır. Yani emlakçılar gibi komisyon almaktadırlar. Ya da al-sat yapanlar gibi kar payı oranı hesaplamaktadırlar. Faizsiz bir şekilde huzurlu borçlanma için faizsiz taksitle ev seçeneklerinin tercih edilmesi, ev fiyatının iki misli olan ve üstelik evinizi ipotek eden faizli sistemin zararlarından koruyacaktır. Faizsiz ve helal kazançla ev sahibi olmanın şartı, inancımızın belirlediği ticari kurallarla hareket etmektir. Bu nedenle faizli krediler yerine faizsiz çalışan kurumların tercih edilmesi oldukça önemlidir.

birevim-sabit-reklam
Önceki

Konut Alırken Faiz Ödemeyebilirsiniz

Sonraki

Faizsiz Ev Almak İsteyenler İçin Avantaj Fırsatlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir