Faiz Ödemesiz Ev Fırsatları

Ev alırken birçok kişi faiz ödemelerinden yakınır. Yükselen faiz oranları ne yazık ki kredi oranlarını ciddi oranda etkiler ve hem ödeme taksit tutarlarını, hem de ödeme sürelerini arttırır. Bu olumsuz sebepler yüzünden ne yazık ki birçok kişi ev kredisi kullanarak ev sahibi olma düşüncelerinden vazgeçer.

birevim faizsiz ev

Kiracı olmanın zorlukları ise ne yazık ki herkes tarafından bilinmektedir. Ev sahibinin yaptığı yüksek oranlı ve zamansız zamlar, evde istenilen değişikliklerin yapılamaması ve ev sahibinin her an evden çıkarma riski gibi birçok durum tüm kiracıların uykularını kaçıran zorluklardır.

Kira derdinden kurtulmak isteyenler için faizsiz ev alma seçenekleri özellikle son yıllarda oldukça artmıştır. Düşük bir gelir düzeyine sahip kişiler bile kolaylıkla ev sahibi olabilmektedir. Faizsiz ev seçenekleri şu şekildedir;

– Toki toplu konutları; Devlet desteği ile yapılan Toki konutları ile faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak mümkün. Bütçenize uygun çıkarılan ödeme planları sayesinde uzun vadeli olarak borcunuzu ödeyebilir ve ev sahibi olabilirsiniz. En çok tercih edilen konutlar arasında yer alan Toki konutları, uygun ödeme koşullarının yanı sıra yapmış olduğu kaliteli ve depreme dayanıklı projelerle de ev alan kişilere konforlu bir ev yaşamı sunuyor. Peşin alımlarda yapılan indirimlerle çok daha uygun fiyatlara ev sahibi olma şansınız bulunuyor. Bütçenize uygun olarak kendiniz için en uygun ödeme planını seçip hemen ev sahibi olabilirsiniz.

– Özel toplu konutlar; Özel toplu konut projeleri de size uzun vadeli ve faizsiz ev almak için seçenekler sunmaktadır. Ancak özel toplu konut projelerinde bazen peşinat talep edilmekte ve kalan tutar taksitlere bölünmektedir. Bütçenizde yapacağınız düzenleme ile özel toplu konut projelerinden de uygun fiyatlarla ev alabilirsiniz. Peşinat istenmeyen projelerde ise ufak bir faiz oranı ödemelere yansıtılmaktadır. Ancak bu tutar banka faizlerinden daha düşük bir orandır.

– Kooperatifler; Kooperatifler sözleşmede belirtilen tarihlerde ve uzun vadeli yapılan ödemeler sayesinde bütçenizi zorlamadan ve faiz ödemesiz ev alma imkânı sunan diğer bir konut türüdür. İnşaat başlamadan önce kooperatife katılarak yapılan indirimler sayesinde daha da uygun fiyatlara ev sahibi olabilirsiniz.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Kredi İmkanları İle Faiz Ödemeden Ev Alın

Read Next

Ev Sahibi Olmak Çok Kolay!

5 Comments

  • Günümüzde faiz ödememek çok büyük bir nimet olarak görülebilir. Çünkü faiz oranları ne kadar düşük olursa olsun çektiğiniz kredinin en az yarısı kadar bir faiz ödüyorsunuz.

  • Faizsiz ev seçenekleri son zamanlarda çok arttı ancak bu firmaların artmasıyla bazı şikayetlerde çok olmaya başladı firmalar hakkında

  • Günümüz faizleri çok çok yüksek, 200.000 TL kredi için 300.000 TL olarak geri ödüyorsunuz, bu yüzden faizsiz ev fırsatı sunan firmalardan ev almamız bizler içinde büyük fırsat

  • Faizsiz ev almak günümüzde güzel fırsat ancak firmaların yorumlarına baktığımızda güzel yorumda var kötü yorumda var arada kalıyor insan 🙂

  • Faizsiz ev satın alma olayı çok fazla popüler oldu son yıllarda, bunu fırsata çevirip evimizi almamız lazım 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen − fifteen =