Faiz Ödemeden Ev Sahibi Olunabilir Mi?

Faizsiz ev sahibi olma yöntemleri gün geçtikçe yeni fırsatlarla ev sahibi olmak isteyenlere kolaylık sağlıyor. Faiz ödemeden hatta kefilsiz ve peşinatsız ev sahibi olma fırsatınız çok yüksek. Her bütçeye uygun planlar ve ödeme seçenekleri ile satış yapan firmalar sayesinde ev sahibi olurken bu ödeme kolaylıkları ile  size evinizin tadını çıkartmak kalıyor. Sıfır Faizle konut satışı yapan firmalar, sistemde kredi puanı düşük alıcılara da ev sahibi olmalarına imkan tanımaktadır.

birevim faizsiz ev

Ev Almak İçin Ek Masraf Ödemelerine Gerek Yok

Öncelikle Konut Kredisi başvurusu yapıp, kredi onaylanma süreci ile ya da dosya masraflarıyla uğraşıp ardından da geri ödeme sıkıntısına girmenize gerek yok. Faizsiz konut edindirme firmaları sayesinde katılımcının gelirinin baz alınarak oluşturulan geri ödeme planları ve tasarruflar sayesinde kolayca faizsiz ev sahibi olma imkanı sunuluyor. Bankalardaki Konut Kredileri’nin ek masrafları ;

  • Dosya masrafı
  • Expertiz masrafı
  • Sigorta masrafı

Tasarruf İle Ev Sahibi Olabilirsiniz

Yaptığınız ufak tefek tasarruflar bir gün kendi evinizin tapusuna dönüşebilir. Nasıl mı? Yaptığınız tasarrufların bir nedeni olursa hem tutumunuzu bozamayacaksınız hem de kendi evinize sahip olacaksınız. Fuzuli harcamalar listesi oluşturduktan sonra sizin için gerçekten öncelikli ihtiyaçları belirleyip buna göre tasarrufa geçtiğiniz takdirde faizsiz ev sahibi olabilirsiniz. Tasarruf sonucunda konut kredisinin ağır yükü altında ezilmekten kurtulup  konut satışı yapan ve bir çok fırsat sağlayan firmalar sayesinde tasarruf yaparak ayırdığınız parayı kendi belirlediğiniz dönem ve miktarlarda ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz.

Katılım Bankacılığı İle Ev Sahibi Olabilirsiniz

Bu bankalar katılım prensibiyle çalıştığı için amacı fon toplama ve kullandırma olmasından kaynaklı olarak faiz oranları bu bankaları ve katılımcılarını etkilemez, çalışma sistemlerinde böyle bir ilke olmadığı için odaklandıkları nokta katılımcıların ve bankanın kar-zarar oranlarıdır. Katılım bankasına genel olarak ihtiyaçlarınız için başvurabilir ve kredi alabilirsiniz. Krediyi alabilmeniz için bankanın istediği koşulların sağlanması lazım,sonrasında ise kredi için kabul edildiğinizde banka,konutu sizin adınıza alır yani konut ipoteklenir. Bankaya ödemeleriniz bittiğinde ise bu ipotek kalkar. Peşinatsız, kefilsiz ev sahibi olma hedefinde olan ve aynı zamanda faiz ödemek istemeyen katılımcılar için ne yazık ki tüm istenilen koşullar sağlanamıyor. Yasaya göre, bankalar ev fiyatlarının en fazla %80’ine kredi kullandırabilmektedir Devlet, konut kredilerinde %20 peşinat talep etmektedir buna karşılık olarak katılımcısına yardımcı olmak isteyen bankalar konut kredisinden arta kalan kısmında %20’sinde tüketici ihtiyaç kredisi kullandırarak katılımcının cebinden ayrı olarak peşinat ödemesine yardımcı oluyor. Genel olarak sıfır faizle kredi veren bankaların şartları;

– Bankanın istediği koşullar sağlanmalı.

– T.C vatandaşı olmalısınız.

– Gelirinizi kanıtlayacak ve bilgi verecek belge.

– Başvuran kişinin ya da kefisin adına sahip olunan arsa,konut vb benzeri bilgilerin belgeleri.

– Daha önceden başvuracağınız programdan yararlanmış olmamalısınız.

– Kredi notunuz yüksek olmalı.

Ev sahibi olmanın hayalini kuran birçok kişi ne yazık ki yüksek faiz oranlarından dolayı bu hayallerini ertelemek zorunda kalıyor. Bankaların her geçen gün yükselen faizleri, Özel şirketlerin uyguladıkları tutarsız faiz oranları ve daha birçok sebepten dolayı, insanlar ne yazık ki kirada oturmaya devam etmekte ve kiracı olmanın zorluklarını yaşmaktadır.

Devlet destekli konut projeleri ve bazı özel sektör firmaları sayesinde faiz ödemeden ev sahibi olabilirsiniz. Faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak birçok alternatife sahip konut projeleri ile mümkün. Bu projeler şunlardır:

– Toplu konut projeleri: Devlet desteği ile yapılan Toki konutları ile faizsiz taksitle ev sahibi olmanız mümkün. Piyasaya göre uygun fiyatları ve kolay ödeme imkânları sunan Toki sayesinde kendi evinize sahip olacaksınız. Ödemelerinizi her ay kira öder gibi yapabilirsiniz. Toki projelerinden ilham alan bazı özel firmalar da size aynı imkânlarla ev sahibi olma şansını sunmaktadır. Özel inşaat firmalarının ev fiyatları Toki’ye göre daha yüksek olsa da ödemeler konusunda size aylık ödeme seçeneğini sunuyorlar.

Toplu konut projeleri dışında kooperatiflere üye olarak, ödemelerinizi gene aylık yapabilir ve inşaattan ev sahibi olabilirsiniz. Kooperatife üye olurken inşaat başlamadan öncesinde üye olmak sizi daha karlı yapacaktır. İnşaatın tamamlanmasına yakın ev fiyatlarının yükseleceği göz ardı edilmemeli ve uygun zamanda kooperatife katılmak gereklidir. Bu projeler sayesinde faiz ödemeden, aylık kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz.

– Faizsiz ev kredisi veren bankalar: Bazı bankalar müşteri portföylerini genişletmek ve daha çok müşteriye sahip olmak için çeşitli dönemlerde kampanyalar yaparlar. Bu kampanyalardan en çok tercih edileni ise faizsiz ev kredisi almaktır. Faizsiz kredi almak isteyen kişiler kampanya dönemlerinde bankaya bizzat başvurarak kredi kullanabilirler. Banka ile yapacakları özel anlaşmalar sayesinde ödemelerini belirlenen sürelerde yapmakla yükümlü olurlar.

Faizli kredilere oranla yapılacak ödemeler daha fazla olsa da, kredi kullanan kişiler daha kısa sürede ödemeleri bitirme ve faiz ödememe şansına sahiptirler. Faizsiz banka kredileri için çeşitli dönemlerde yapılan kampanyaların dışında, bankalar özel müşterilerine de bu imkânı sunmaktadırlar.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Faiz Ödemeden Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Müjde

Read Next

Faizsiz Ev Almak İçin Faizi Bilmek Gerekir

One Comment

  • Faiz ödemeden ev sahibi olunabileceğini bende düşünmezdim faizsiz sistemler bana hep yanıltıcı gelirdi ama arkadaşım sayesinde bende yaşadım bu durumu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 − 7 =