Faiz Ödemeden Ev Sahibi Olunabilir Mi?

Ev sahibi olmanın hayalini kuran birçok kişi ne yazık ki yüksek faiz oranlarından dolayı bu hayallerini ertelemek zorunda kalıyor. Bankaların her geçen gün yükselen faizleri, Özel şirketlerin uyguladıkları tutarsız faiz oranları ve daha birçok sebepten dolayı, insanlar ne yazık ki kirada oturmaya devam etmekte ve kiracı olmanın zorluklarını yaşmaktadır.

birevim-reklam

Devlet destekli konut projeleri ve bazı özel sektör firmaları sayesinde faiz ödemeden ev sahibi olabilirsiniz. Faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak birçok alternatife sahip konut projeleri ile mümkün. Bu projeler şunlardır:

– Toplu konut projeleri: Devlet desteği ile yapılan Toki konutları ile faizsiz taksitle ev sahibi olmanız mümkün. Piyasaya göre uygun fiyatları ve kolay ödeme imkânları sunan Toki sayesinde kendi evinize sahip olacaksınız. Ödemelerinizi her ay kira öder gibi yapabilirsiniz. Toki projelerinden ilham alan bazı özel firmalar da size aynı imkânlarla ev sahibi olma şansını sunmaktadır. Özel inşaat firmalarının ev fiyatları Toki’ye göre daha yüksek olsa da ödemeler konusunda size aylık ödeme seçeneğini sunuyorlar.

Toplu konut projeleri dışında kooperatiflere üye olarak, ödemelerinizi gene aylık yapabilir ve inşaattan ev sahibi olabilirsiniz. Kooperatife üye olurken inşaat başlamadan öncesinde üye olmak sizi daha karlı yapacaktır. İnşaatın tamamlanmasına yakın ev fiyatlarının yükseleceği göz ardı edilmemeli ve uygun zamanda kooperatife katılmak gereklidir. Bu projeler sayesinde faiz ödemeden, aylık kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz.

– Faizsiz ev kredisi veren bankalar: Bazı bankalar müşteri portföylerini genişletmek ve daha çok müşteriye sahip olmak için çeşitli dönemlerde kampanyalar yaparlar. Bu kampanyalardan en çok tercih edileni ise faizsiz ev kredisi almaktır. Faizsiz kredi almak isteyen kişiler kampanya dönemlerinde bankaya bizzat başvurarak kredi kullanabilirler. Banka ile yapacakları özel anlaşmalar sayesinde ödemelerini belirlenen sürelerde yapmakla yükümlü olurlar.

Faizli kredilere oranla yapılacak ödemeler daha fazla olsa da, kredi kullanan kişiler daha kısa sürede ödemeleri bitirme ve faiz ödememe şansına sahiptirler. Faizsiz banka kredileri için çeşitli dönemlerde yapılan kampanyaların dışında, bankalar özel müşterilerine de bu imkânı sunmaktadırlar.

Read Previous

Ev Sahibi Olmak Herkesin Hakkı

Read Next

Ev Alırken Faiz Ödeme Derdine Son

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code