Faiz Ödemeden Ev Sahibi Olun!

Yüksek faiz oranları ne yazık ki ev almak isteyen kişileri bu düşüncelerinden vazgeçiriyor. Yüksek faiz oranları yüzünden yükselen taksit ödemeleri ve uzayan vadeler ne yazık ki olumsuz izlenimler bırakmakta ve kredi kullanarak yatırım yapmak isteyen kişileri engelleyici niteliklerde olmaktadır. Ancak faiz ödemeden ev sahibi olabilir, hem kira ödeme derdinden kurtulup, hem de yatırım yapabilirsiniz.

Faizsiz ev nasıl alınır?

Faiz ödemesiz ev alabilmek için bir kaç seçenek bulunmaktadır. Bu alternatifler şu şekildedir;

– Toplu konutlar; Devlet desteği ile yapılan Toki konutları ve özel sektör tarafından yapılan toplu konutlardan faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak oldukça kolay. Özellikle Toki toplu konutları uygun ev fiyatları ve kolay ödeme seçenekleriyle en çok tercih edilen konutlar arasında zirvede yer alıyor. Bütçenize uygun yapılan ödeme planı sayesinde uzun vadede kira öder gibi ödemeler yaparak ev sahibi olabilirsiniz. Ayrıca peşin alımlarda yapılan indirimler sayesinde çok daha uygun fiyatlarla hayalinizdeki eve kavuşmanız mümkün. Özel sektör tarafından yapılan toplu konutlarda Toki ile aynı ödeme seçeneklerini sunmaktadır. Ancak fiyatları Toki konutlarına göre daha yüksektir. Bazı firmalar ise uzun vadeli ödemeler için peşinat talep etmekte veya ufak bir faiz oranı uygulamaktadır. Bütçenize en uygun seçeneği seçerek hemen ev sahibi olabilirsiniz.

– Kooperatifler; Konut kooperatifleri faizsiz ev sahibi olmak için çok uygun koşullar sağlamaktadırlar. Sözleşmede belirtilen tarihlerde yapılan ödemelerle bütçenizi zorlamadan kolaylıkla ev sahibi olabilirsiniz. Peşin ödemelerde yapılan ödemelerle bütçenizden kar edebilir, istediğiniz evi daha da uygun fiyatlarla alabilirsiniz. Kooperatif ödemelerinde genellikle faiz oranı uygulanmaz. Sadece geciken ödemelerde gecikme faizi uygulanır.

– Bankalar; Birçok banka konut kredisi verirken faiz oranı uygular. Ancak bazı krediler faizsizdir. Bu kredilerin geri ödemeleri birkaç taksitte ve kısa vadede yapılır. Bu tür krediler kullanabilmek için bankanın iyi bir müşterisi olmalı ve yüksek bir kredi notuna sahip olmanız gerekmektedir. Geçmişten gelen herhangi bir vergi borcunun olmaması da kriter alınan değerler arasında yer alır. Bu koşulları sağladığınız takdirde kolaylıkla faizsiz ev kredisi kullanabilir ve ev sahibi olabilirsiniz.

Önceki

Konut Alımlarında Yeni Dönem Ve Yeni Avantajlar

Sonraki

Ev Sahibi Olmak Artık Daha Kolay

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir