Faiz ödemeden ev sahibi olun!

Emlak piyasası, ülkemizde bulunan en dinamik ve en canlı sektörlerin başında yer almaktadır. Bu piyasa içerisinde bulunan projeler dahilinde ya da önceden yapılmış olan konutlar dahilinde bir ev sahibi olabilmek ve bu yol ile de kendi evinize taşınabilmek için birçok farklı yol üzerinden ödeme işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Bu bağlamda öncelikli olarak yoğun bir şekilde banka kredilerinin ve özellikle de konut kredilerinin kullanıldığı yönünde bilgi verebiliriz.

birevim faizsiz ev

Konut kredileri kapsamında genel itibarı ile çok yüksek oranlar ile faiz alınmakta ve dolayısı ile de yüksek miktarlarda kayıplar yaşanabilmektedir. Örnek olarak 100.000 TL değerinde olan bir ev için çekmiş olduğunuz konut kredisini geri öderken, toplamda 10.000 TL ile 50.000 TL arasında fazladan para ödemeniz gerekebilir. Bu bağlamda en az kayıpla ya da hiç kayıp yaşamadan, yani faizsiz ev almak için kullanabileceğiniz seçeneklerden de söz edebilir ve detaylı bir şekilde bilgi verebiliriz.

Büyük inşaat ve konut projelerini yüklenen firmalar aracılığı ile son derece kolay bir şekilde bir faiz oranı ya da miktarı olmadan ödeme yapılandırabilir ve taksitli bir şekilde ev satın alabilirsiniz. Özellikle de söz konusu projeler dahilinde en fazla 60 ya da bu civarda sunulan vade seçenekleri ile bu hizmetin sağlandığını da bu noktada belirtebiliriz. Çünkü para, zaman değerine sahip olan bir araçtır. Yani çok uzun vadeler, paranın zaman değeri etkisi ile değer kaybettirebilmektedir. Bu bağlamda kısa vadeler ile herhangi bir faiz ödemeden, yani fazladan bir para vermeden de ev sahibi olma yoluna gidebilir ve ödemelerinizi tamamlayarak kendi konutunuza taşınabilirsiniz. Aynı zamanda faizsiz ev alma seçeneklerinden bir diğeri olan sıra sistemleri ile de konut satın alabileceğinizi söyleyebiliriz. Bu hizmet kapsamında ilk olarak ilgili hizmeti sunan bir şirket aracılığı ile sıraya girebilir ve düzenli olarak ödemelerinizi yaparak sıranın size gelmesini bekleyebilirsiniz. Sonrasında da sıra size geldiğinde, havuz ile toplanan para üzerinden belirttiğiniz rakamlar ile ev satın alabilir ve bu yönde ödemelerinizi tamamlayarak kendi evinize taşınabilirsiniz.

Read Previous

Kredi Faizi Ödemeden Ev Almak

Read Next

Emlak Gayrimenkul Dünyasında Yeni Dönem Düşük Faiz Oranlı Konut Kredileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

seven − 4 =