Faiz Ödemeden Ev Sahibi Olmak Mümkün Müdür?

Faiz ödemeden ev almak günümüzde insanların pek aklına gelen bir yöntem değildir. Ancak unutulan bir nokta bu şekilde ev almak günümüzde mümkündür. Bunun için illa ki yıllarca birikim yapmanıza gerek yoktur. Genelde insanlar faizsiz ev almak için bunu yapmak zorunda olduklarını düşünmektedir. Ama bu tek yöntem değildir. Bunun yanında faizsiz ev almak isteyenlere yardımcı olan şirketler vardır.

birevim faizsiz ev

Tasarruf yöntemini kullanmasının yanında ev almak isteyenlere komisyon ücreti dışında herhangi bir fark almayan şirketler bulunmaktadır. Komisyon ücretini peşin ödedikten sonra tüm ödemenizi belirli bir plana göre yapmanız mümkün olacaktır. Bu konuda çok sayıda seçenek bulunmaktadır. Ama önemli olan kendi gelir durumunuza göre olanı tercih etmeniz olacaktır.

Faiz Ödemeden Ev Sahibi Yapan Firmalar

Faiz ödemek size büyük bir yük olarak geliyorsa bunun yerine size faizsiz ev alma fırsatı sunan firmaları tercih etmek olacaktır. Bu tercihi yaparken ayrıca özellikle dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Şirketlerin güvenilir olması gerektiğini unutmamanız gerekiyor. Sektörde çok güvenilir şirketlerin olduğu gibi aynı zamanda insanları dolandırmak isteyenler de bulunmaktadır.

Onun için şirketle anlaşmadan önce onların öz sermayelerine bakmalısınız. Bununla birlikte kaç kişiyi ev sahibi yaptığını öğrenmeli, bunu yaparken nasıl davrandıkları hakkında geri dönüşleri almalısınız. Tüm bu inceleme tercih edeceğiniz firmanın artılarını ve eskilerini görmenize yardımcı olacaktır. Bu da doğru tercih yapmanızı sağlayacaktır.

Faizsiz Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Faizsiz ev almak fikri çok cazip geldiği için bazen insanlar dikkatsiz hareket edebiliyorlar. Öncelikle doğru firmayı tercih etmeniz gerekiyor. Bu konuda özenli hareket etmeli ve daha önce ev alanların fikirlerine önem vermeniz gerekiyor.

Bunun ardından yapmanız gereken ödeme planınızı kendi gelirinize göre yapmanız gerekiyor. Bu noktada şirketler müşterilerine gerekli seçenekleri sunuyor ve onların zorlanmaması için her şeyi yapıyorlar. Sizlerin de yapması gereken alacağınız evi belirlemeli ve ardından nasıl ödeyebileceğinize karar vermeniz gerekiyor. Merak etmeyin vade uzadıkça sizden alınacak ekstra bir maliyet olmayacaktır. O nedenle bu konuda rahat olmalısınız.

Faiz Ödemeden Ev Alınabilen Yöntemler

Faizsiz ev alma imkanı sunan firmalar müşterilerine farklı yöntemler sunuyor. Bu yöntemlerle amaçlanan insanların rahatça ev sahibi olmalarına yardımcı olmaktan başka bir şey değildir. Peşinat ödemesine kendiniz karar verebilirsiniz. İster ödeyebilir isterseniz ödemeden ev sahibi olabilirsiniz.

Bunun dışında vade uzunluğuna karar verebilirsiniz. Şirketler müşterilerinden sadece komisyon ödemelerini peşin olarak almak istiyorlar. Bunun dışında tüm ödeme planını onlara bırakıyorlar. Tabi ödeme olanı yönteminin tercihine göre ev alacağınızın tarihi de belirlenecektir. Önemli olan gelir miktarınıza göre karar vermek olacaktır. Biraz uzun sürse de evinize daha rahat ve isteyen bir şekilde sahip olmanız mümkün olacaktır.

Bir senedir gündemde olan projeler ile birlikte faizsiz ev alabilmek mümkündür. Günümüzde bu projelerin sayısı ve kapsamı artmaktadır. Her geçen gün ev fiyatlarının inanılmaz artması ile birlikte ev sahibi olmak isteyenler için de projeler artmaktadır. Son zamanlarda faizsiz ev almanın yolları arasında en çok imece usulü tasarlayan projeler kullanılmaktadır. Bu projeler ile birlikte eski projelerde kredisiz ev sahibi olmak isteyenleri oldukça memnun etmektedir. Bu projelerin başlıca gelenleri ise kooperatifler ve toplu konut projeleridir. Bu projelerden faydalanarak daha kolay ev sahibi olma imkanınız vardır.

Banka Kredi Oranları Ne Zaman Düşmekte?

Faizsiz ev kredisi alınmasının imkansıza yakın olması nedeni ile insanların büyük bir çoğunluğu ev alabilmek için düşük faizli ev kredilerini tercih etmekte. Bu krediler içinde faiz oranları belirli zamanlarda düşüş göstermekte. Kredi faiz oranlarını en fazla etkileyen faktör ülke enflasyonudur. Türk lirasının değeri, alım ve satım gücü neticesinde bankalar da kendi kredi faiz oranlarını belirlemektedir. Bu nedenle ev sahibi olabilmeniz için belirli dönemler içerisinde bankalardan kredi çekmeniz çok daha az bir miktarı ödemenize yardımcı olabilir. Banka kredi alımlarında dikkat etmeniz bir diğer özellik de kredi ödemelerinizdir. Ödeme yöntemlerinize göre de faiz oranı farklılık gösterecektir. Bu farklılık nedeni ile bütün bankalar içerisinde araştırma yapmanız gerekecektir.

Kredi İle Ev Sahibi Olmak Bazı Durumlarda Avantajlı Olabilir

Faizsiz taksitle ev almak isteyenlerin kullandıkları proje kapsamında olan evleri tercih etmeyenler olabilir. Bu durumda banka kredileri kullanılmaktadır. Sadece ev sahibi olmak isteyenlerin projeleri rahatlıkla değerlendirmesi mümkün iken yatırım bazında ev sahibi olmak isteyenler için krediler de uygun olabilir. Proje kapsamında oturacağını konutlar çoktan belirlenmiş iken siz kendiniz oturmak istediğiniz konut tercihinizi yaparak kredi yöntemine başvurabilirsiniz. Bunun için bankalar üzerinden alınan kredileri değerlendirerek ödeyeceğiniz miktar karşısında yatırım nedeni ile çok daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz. Bu nedenle ev sahibi olmak istemenizin yanında ev sahibi olmak istemenizin nedeni de oldukça önemlidir.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Ev Almak Artık Çok Daha Kolay!

Read Next

Faizli Kredi Zorunluluğu Bitiyor

5 Comments

  • Faizsiz ev sahibi olmak bence eskisi kadar zor değil, Birevim’den akrabam ev sahibi oldu ve çok memnun kalmıştı

  • Çevremde faizsiz alım yapan çok arkadaşım var ancak ben bir türlü ısınamadım

  • Faiz ödemeden ev sahibi olmak bence de çok güzel 🙂

  • Faizsiz ev sahibi olabilmek günümüzde gerçekten banka kredisinden daha kolay 🙂

  • Faiz ödemeden ev sahibi olmak mümkün yeni şirketler sayesinde ama sıra kura bekleme olayı benim için büyük dezavantaj

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 + one =