Faiz Ödemeden Ev Sahibi Olmak Mümkün Müdür?

Bir senedir gündemde olan projeler ile birlikte faizsiz ev alabilmek mümkündür. Günümüzde bu projelerin sayısı ve kapsamı artmaktadır. Her geçen gün ev fiyatlarının inanılmaz artması ile birlikte ev sahibi olmak isteyenler için de projeler artmaktadır. Son zamanlarda faizsiz ev almanın yolları arasında en çok imece usulü tasarlayan projeler kullanılmaktadır. Bu projeler ile birlikte eski projelerde kredisiz ev sahibi olmak isteyenleri oldukça memnun etmektedir. Bu projelerin başlıca gelenleri ise kooperatifler ve toplu konut projeleridir. Bu projelerden faydalanarak daha kolay ev sahibi olma imkanınız vardır.

birevim-reklam

Banka Kredi Oranları Ne Zaman Düşmekte?

Faizsiz ev kredisi alınmasının imkansıza yakın olması nedeni ile insanların büyük bir çoğunluğu ev alabilmek için düşük faizli ev kredilerini tercih etmekte. Bu krediler içinde faiz oranları belirli zamanlarda düşüş göstermekte. Kredi faiz oranlarını en fazla etkileyen faktör ülke enflasyonudur. Türk lirasının değeri, alım ve satım gücü neticesinde bankalar da kendi kredi faiz oranlarını belirlemektedir. Bu nedenle ev sahibi olabilmeniz için belirli dönemler içerisinde bankalardan kredi çekmeniz çok daha az bir miktarı ödemenize yardımcı olabilir. Banka kredi alımlarında dikkat etmeniz bir diğer özellik de kredi ödemelerinizdir. Ödeme yöntemlerinize göre de faiz oranı farklılık gösterecektir. Bu farklılık nedeni ile bütün bankalar içerisinde araştırma yapmanız gerekecektir.

Kredi İle Ev Sahibi Olmak Bazı Durumlarda Avantajlı Olabilir

Faizsiz taksitle ev almak isteyenlerin kullandıkları proje kapsamında olan evleri tercih etmeyenler olabilir. Bu durumda banka kredileri kullanılmaktadır. Sadece ev sahibi olmak isteyenlerin projeleri rahatlıkla değerlendirmesi mümkün iken yatırım bazında ev sahibi olmak isteyenler için krediler de uygun olabilir. Proje kapsamında oturacağını konutlar çoktan belirlenmiş iken siz kendiniz oturmak istediğiniz konut tercihinizi yaparak kredi yöntemine başvurabilirsiniz. Bunun için bankalar üzerinden alınan kredileri değerlendirerek ödeyeceğiniz miktar karşısında yatırım nedeni ile çok daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz. Bu nedenle ev sahibi olmak istemenizin yanında ev sahibi olmak istemenizin nedeni de oldukça önemlidir.

birevim-sabit-reklam
Önceki

Faiz Ödemeden Ev Alma Yöntemi

Sonraki

Faizsiz Ev Almak İçin Kullanılan Yöntemler

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir