Faiz Ödemeden Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Müjde

Artan nüfus ve talep nedeniyle günümüzde ev sahibi olmak artık çok zor. Bankalardan alınan kredilerin ödeme planları ne kadar fazla olursa faizin de bir o kadar artması ev sahibi olmak isteyenleri zor durumda bırakmaktadır. Kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunan firmalar bile müşterilerine yüksek faiz oranı veya yüksek peşinat seçenekleri sunmaktadır. Bu durum faiz ödemeden ev sahibi olmak isteyenlere oldukça ağır gelmektedir. Evlere artan yüksek talep neticesinde zor şartlarda çalışan ve peşinatsız ev sahibi olma hayalleri olan vatandaşların daha yüksek faizler ödemesi gerekmektedir. Sadece faiz ve peşinat ödenmesi de yeterli gelmemektedir. Bunların yanı sıra ev sahibi olmak isteyen kişilerden bir de kefil istenmektedir.

birevim faizsiz ev

Ev sahibi olmanın bu kadar zor olduğu günümüz koşullarında yaşam kalitesinin de düşmesi işten bile değil. Yoğun stres altında çalışarak hayatını kazanmaya çalışan kişilere bir de kira ödeme derdi eklenince, kira öder gibi ev sahibi olma fırsatlarına talep yüksek oranda artmıştır. Bu durumda kefilsiz, faizsiz ve peşinatsız ev sahibi olma imkanı sunan pek çok firma ülkemizde halihazırda çalışmaktadır.

Faiz Ödemeden Ev Sahibi Olmak

İlk başta ödenilen katılım payı ve gelir durumuna göre hazırlanarak kişiye özel oluşturulan ödeme planları ile faiz ödemeden ev sahibi olmak mümkün. Bu sistem kişilerin kendi alım gücüne göre ve birikimleriyle ev sahibi olmalarını hedeflemektedir. Kişinin gelir durumuna göre bazen kefil veya ipotek talep edilebilmektedir.

Organizasyon sistemine üye olan kişilerin ödedikleri katılım payları bir havuz içerisinde toplanmaktadır. Yüksek oranda katılım olursa toplanan katılım payları çoğalarak daha fazla kişinin ev sahibi olma hayalleri gerçekleştirilebilmektedir. Organizasyona katılan kişiler, katılım paylarını ödedikten sonra kişinin bireysel ödeme gücüne göre seçilen bir ev için ödenecek bedel faizsiz bir şekilde taksitlendirilir. Kişiler bu taksitleri her ay düzenli olarak ödeyerek faiz ödemeden ev sahibi olma fırsatını değerlendirirler.

Peşinatsız ve Kefilsiz Ev Sahibi Olmak

Bazı organizasyon şirketleri faiz ödemeden ev sahibi olma avantajlarının yanı sıra, kullanıcılarına peşinat yani katılım payı ödemeden veya kefil göstermeden ev sahibi olma imkanı tanımaktadır. Çekiliş uygulaması ile çalışan bu sistem, katılımcılarına peşinat talep etmeden ev sahibi olma fırsatını yalnızca aylık ödemelerle sunmaktadır. Peşinatsız ev sahibi olma sistemi altın günlerine benzetilmektedir. Her ay bir kişiye gelen misafirlerin birer altın bırakmasıyla birikim sağlayan altın günü sistemi yıllardır komşular ve akrabalar arasında sorunsuzca işlemektedir.

Peşinatsız ve Kefilsiz Ev Sahibi Olmanın Altın Günü Sisteminden Farkları

Karşılıklı güvene dayalı bu organizasyon sisteminin altın günü sisteminden tek farkı, organizasyona katılan kişilerin havuz organizasyon bedeli olarak ödedikleri %7 ile %12 oranında değişen peşin komisyon tahsilatıdır. Peşinatsız ev sahibi olma sistemi aynı zamanda kefilsiz ev sahibi olma avantajını da beraberinde getirmektedir. Katılımcılardan kefil talep edilmemektedir.

Ülkemizde piyasalarda yaşanan sıkıntılardan dolayı bir çok önemli konut markası bir araya gelerek sizlere faizsiz ev almak için büyük bir imkan tanıyor. Bu inşaat firmaları bir çok bankayla da anlaşma yaparak uzun vadeli %0 oranında faiz ödemesi ile kaliteli konutları sizlere sunuyor. Bu inşaat firmalarına giderek yapılan toplu konut projelerinden dilediğinizi seçiyorsunuz. Ardından alacağınız evi bütçenize göre hesaplayarak ödeme imkanlarını ister uzun bir vadeye isterseniz de kısa bir vadeye bölebiliyorsunuz. Aynı zamanda yapılan bu proje detayında peşinat ödemek zorunda da değilsiniz. Belirli bir miktar peşinat ile ev sahibi olabileceğiniz gibi sıfır peşinat miktarı ile de ev satın alabilirsiniz.

240 aya kadar planlanan geri ödemelerde anlaşmalı bankalara giderek proje kapsamında kredi çekebilirsiniz. Ardından sanki kirada oturuyor da kira ödermişçesine ayarladığınız taksit planlamasında ödeme yaparak ev sahibi oluyorsunuz. Vade süresi arttıkça faiz oranında biraz artış olduğundan dolayı belirli bir miktar para biriktirerek ön peşinat verebilirsiniz. Vermiş olduğunu ön peşinat sayesinde ödemeleriniz daha az meblağlı olacağı gibi taksit sayısında da azalma olacak. Ayrıca çok fazla faiz ödemek zorunda da kalmıyorsunuz.

Emlak konut ve gayrimenkul üreticileri ülkemizde 9 farklı banka ile el ele vererek sizlere bu büyük avantajı sunuyor. Bu sayede her zamanki faizsiz ev almak istiyorum düşünceniz gerçekleşme şansı buluyor.

Faiz olarak bir ödeme yapmadan ev almak isterseniz aynı zamanda özel inşaat şirketlerin devletten izin alarak yaptıkları konut projelerini de tercih edebilirsiniz. Bu projeye katılarak toplu konut projesi kapsamında beğendiğiniz evi satın alabiliyorsunuz. Bunun için inşaat firmaları kendi sunduğu ödeme imkanları ile sizlere faiz namına bir şey ödetmiyor. Kendi bütçe planınıza göre ayarladığınız her ay taksit durumunda ödemeleri yaparak kendi evinizde oturma fırsatını yaşıyorsunuz. Bu sistemin en büyük artılarından bir tanesi de kira öder gibi yaptığınız ödeme sırasında kendi evinizde oturuyor olmanızdır. İlk ay taksitini ödemeye başlamadan önce hemen kendi evinize geçip o hayalini kurduğunuz konforlu yaşama kavuşuyorsunuz.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Ev Alırken Faiz Ödeme Derdine Son

Read Next

Faiz Ödemeden Ev Sahibi Olunabilir Mi?

One Comment

  • Faiz ödemeden ev sahibi olabilmek günümüzde büyük fırsat, bu tarz imkanı olanlar kaçırmasın bence

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 + seventeen =