Evinize Parke Döşerken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Husus

Mükemmel bir zeminden ne beklersiniz?  Bir parke zemini, birkaç özel noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. Aşağıdaki ipuçları istenen sonucu almanızı sağlayacaktır;  Evinize Parke Döşerken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Husus başlığı altında aşağıda sizlere detaylı bilgiler vermeye gayret edeceğiz.

birevim faizsiz ev

İpuçlarından ilki ile başlayalım; Parkenizi kuru şap üzerine yerleştirin. Nemli şap üzerine parke döşemek sıkça yapılan bir hatadır. Sonuç ise zeminiz genişleyebilir ve hatta yukarı doğru zorlanabilir. Tabla en fazla sadece % 1.5 nem içerebilir. Ayrıca, çalışma öncesinde ve sırasında ısıtmayı daima açık tutun.

Doğru araçları kullandığınızdan emin olun. Bir tampon bloğu, ayarlanabilir ara parçalar ve metal bir sıkıştırma çubuğu zemini monte etmek için çok önemlidir. Bu aletlerle hasar vermekten kaçınmış olacaksınız ve parkenizi hızlı ve kolay bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

Üçüncü İpucu: Yerden ısıtma ve parke birlikte mükemmeldir. Yerden ısıtma ve parke birbirini mükemmel şekilde tamamlayabilir. Bununla birlikte, birkaç koşul vardır: Parke döşemeyi döşemeden önce yerden ısıtma işlemine en az 2 hafta başlayın. Yerden ısıtmayı kurulumdan önce kapatın ve yer sıcaklığının 18 C’nin altına düşmesini bekleyin. Parkenin temas sıcaklığının 28 C’nin üzerine çıkmadığından emin olun. Isıtma sistemini yeniden başlatmadan önce zemini kurduktan sonra en az 48 saat bekleyin. Odadaki atmosferik nemin% 40 ile% 60 arasında tutulması gerektiğine dikkat edin.

Yağlı ahşap zeminlerde, ara sıra Quick-Step Yağ Bakımını kullanmanızı öneririz. Bu şekilde bir süre sonra zeminin kuru ve donuk görünmesini önlersiniz. Doğru yağ, zeminin orijinal görünümünü geri getirecektir.

Yeni ahşap döşeme, evinizin değerini, estetiğini ve kişisel yaşam alanınızı zenginleştirmenin en güzel yollarından biridir. Sert ağacın doğru rengi evinizi hayal bile edemeyeceğiniz şekilde zenginleştirir. Ancak, kurulum işlemi başlamadan önce önemli bir seçim yapmanız gerekecek – yeni ahşap döşemenizi hangi yöne yerleştireceksiniz? Bu ince seçim, ziyaretçilerin evinizi görme biçiminde büyük bir fark yaratabilir. Yeni ahşap döşemenizi hangi yöne yerleştireceğinizi seçmek için diğer ipuçlarımız; Evinize Parke Döşerken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Hususa devam ediyoruz.

Ahşap döşemenizin çalışacağı yön sadece kişisel bir zevk meselesi değildir. Aynı zamanda çeşitli tasarım ilkeleri tarafından yönetilmektedir. Yeni ahşap döşemenizi oluşturan ahşap plakalar, odanın merkezine veya odağına götürecek şekilde döşenmelidir. Vurgulamak istediğiniz şömineniz var mı? Oturma odanızın merkezi olan özellikle güzel bir mimari detay var mı? Ahşap döşeme tahtaları bu yönde önde yerleştirilmelidir. Evinizde ışık nasıl?  Lambanın zemine nasıl düşeceğine bağlı olarak, odanın daha uzun veya daha kısa görünmesine neden olabilir.

Evinizin her yerine parke döşerken, ahşabın yerleştirileceği yönü seçmede özel dikkat göstermeniz gerekir. Açık kavram bir odanız varsa, ahşap döşemeyi bir uzun uçtan diğerine monte ederseniz, başka bir büyük oda ile sorunsuz bir şekilde bütünleşebilir. Garip şekilli odalar, koridordan odaya geçiş parçası olmadan değişen ahşap yönleri ile görsel olarak uygun görünmeyebilir. Yönün yataydan dikey olarak değiştiği alanı tanımlamak için ince bir eşleşen parke döşeme parçası kullanın.

Son fakat en az değil, parke döşemenizi yerleştirme yönü kişisel tercihlerinize uygun olmalıdır. Bir galeriyi ziyaret etmek için zaman ayırın ve parke döşeme yönlerinin farklı bir odanın akış şeklini değiştirdiğini görün. Sizin için en iyi parke döşeme yönü her zaman evinize ve tasarım estetiğinize uyan yöndür. Arkadaşlarınızdan veya ailenizden herhangi birinin evlerinde parke döşeme var mı? Evlerini bir sonraki ziyaretinizde, parke döşemenin zemine nasıl yerleştirildiğine dikkat etmek için zaman ayırın. Odanın mimari özelliklerine katkıda bulunur mu yoksa onlardan uzaklaşır mı? Odanın açacağı bir merkez noktası var mı? Diğer parke zeminlerin işaretlenme yönüne ne kadar dikkat ediyorsanız, karar vermeniz o kadar kolay olacaktır.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Faizsiz Taksitle Araba Alma Fırsatı

Read Next

Engelli Araç İndirimi, Ne Kadar, Nasıl Alınır?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 − seven =