Ev Sahibi Olmak İçin Faizli Kredilere Alternatif Çözüm

Günümüz şartlarında faizli kredi ile ev almak, ‘zorunlu’ olmaktan çıkıyor. Ev fiyatlarının tavan yapması, işçi maaşlarının yerinde sayması, insanımızın faizli kredilere yönelmesine neden olmaktadır. Faizli krediler inanç bakımından yeri olmayan bir uygulamadır. Huzursuzluk yapmasının nedeni ise, ödemeyi yapamayanların evinin elinden alınmasıdır. Bu nedenle intiharlar, boşanmalar ve benzeri facialar gerçekleşmektedir.

birevim faizsiz ev

Faizli kredi ile ev aldığınız zaman evinizin fiyatının % 75’i ödenmektedir. Bu nedenle ikinci bir kredi çekmeniz gerekecek. 100 liraya aldığınız ev 200 liraya mal oluyor. Yani 10 senelik borcun 5 senesi faize gidiyor. Ödemelerin aksaması ve parasal olarak sıkıntıya gidilmesi, ev kaybedilme korkusu yüzünden insanlarımızı haksız kazançlara itmektedir.

YENİ VE ETKİLİ BİR ALTERNATİF

Yıllar boyunca, faizli kredilere karşı çıkarılan imece usulü ev sahibi olmak şekilleri, faizsiz çalışan kurumların sağladığı huzurlu projelerdir. Bu kurumlar, faizsiz ev alma imkanı sunmaktadır. Ayrıca hizmet bedeli alan kurumlar da, faizsiz ticaret yapmaktadır. Yani bankalar faizle size borç vermektedir. Size ev satmıyorlar. Ev, satıcısından alınır. Ya da sizinle ticari hukuk çerçevesinde alış-veriş yapan faizsiz kurumlarla yapılır. Faizsiz çalışan kurumlar, faizsiz ev satan firmalar kategorisinde, ticaret yapan kurumlardır. Bu firmalar, senetle, peşinatsız ve taksiti kendin belirle kampanyaları ile aradığınız ev alma usullerini sunmaktadır.

FAİZSİZ PROJELERİ, FAİZLİ KREDİLERDEN NASIL AYIRIRIZ?

Faizli krediler, faizsiz projelerden ayırmanın yolu, faizin ne olduğunu bilmekten geçer. Ticaret nedir? Faiz nedir? Gibi soruları inancımıza göre tam olarak araştırdığınız zaman, ortaya gerçek çıkacaktır. Bu şekilde hizmet bedeli, kar payı ve imece usulünün faizli sistemlerden farklı olduğunu anlarız. Sözleşmeleri çok iyi okuyun ve tetkik edin. Yıllar boyu ödeyeceğiniz bir yükün altına gireceksiniz.

Bundan sonra faizsiz ev almanın yolları meselesine çözüm bulmuş olursunuz. Faiz, borç verme ve alma usulü, ticaret ise alış-veriştir. Ekonomi ticaretle büyür, faiz ile belli odaklar zengin olduğu için küçülür. Ticarette ise, gelir dağılımı eşitlenir. Faizde ise haksız kazanç yanında, ortada bir hizmet olmadığı için, büyük zararlara yol açar. İnanç platformunda yeri olmayan faiz, faizsiz çalışan kurumlarla geçerliliğini yitirmeye başlamıştır.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Senetle Ev Almak İstiyorum Ne Yapmam Gerekiyor?

Read Next

Devlet Desteği İle Faizsiz Ev Sahibi Olmak İster Misiniz?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen − sixteen =