Ev İnsanoğlu İçin Büyük İhtiyaçtır

İnsanlığın yaratıldığı günden bu güne kadar, barınmak büyük ihtiyaç olmuştur. Taştan, tahtadan ve diğer malzemelerden evler yapılmış, krallar saraylar yaptırmıştır. Herkes bütçesine göre barınaklar yaptırmıştır. Günümüze gelene kadar, ev ihtiyacı birinci dereceden ihtiyaç olmuştur. Günümüzde ekonomik sebepler ve faizli krediler nedeni ile ev fiyatları astronomik hale gelmiştir.

birevim faizsiz ev

Banka Kredisi Alarak Ev Almak Mantıklı Mı?

Banka kredisi ile ev almanın mantıklı olması için, inancımıza uyması gerekir. Banka, faizli krediyi size verir. Ancak karşılığında belli bir faiz oranını taahhüt etmenizi ister. Sözleşmede evinizin ve diğer mallarınızın gerektiğinde haciz ettirilebileceği maddesini koyar. Ödeme koşullarınız bittiği andan itibaren, banka harekete geçer ve faizli borçlarına karşılık evi ve verdiğiniz paralara el koyar. Bu ticaret değildir. Faizli krediler borçlanma şeklidir. En iyi borçlanma, inancımıza uyan borçlanmadır.

Faizsiz Çalışan Kurumlar

Faizsiz çalışan kurumlar kendi çaplarına göre çalışmaktadır. Siz ev satan bu kurumlar, ticaret mantığı ile hareket edeler. Bir verip bin almak gibi bir dertleri yoktur. Bu nedenle hizmet bedeli adıyla komisyon alırlar ve sizi evin gerçek fiyatı ile baş başa bırakırlar. Kar oranı ile çalışan kurumlarda faizsiz ev seçenekleri ile çalışmaktadır. İmece usulü ile gün yaparak ev sahibi yapan kurumlar da faizsiz ev alma projeleri ile çalışmaktadır. Ticaret ile faiz tamamen farklıdır. Faizde 100 liraya karşılık 200 lira ödeme istenir. Ödenmediği zaman evlerine ve diğer mallara haciz getirilir. Eski tefeci usulü olan bir yöntemdir.

Kar ve zarar ile çalışan ticaret yaparak ev sahibi olmanızı sağlayan faizsiz kurumlar ise faizsiz ev almak isteyenlerin birinci adresidir. Etkili ve kolay ev almanın yolu ev satıcıları ile görüşmek onların faizsiz tekliflerini değerlendirmektir. Huzurlu bir şekilde ev almanın yolu, faizsiz ev almaktan geçer.

Faizsiz ev almanın şartlarından biri, faizin ne olduğunu bilmekten geçer. Ticaret ile faizi iyi ayırmak gerekir. Sözleşmenin okunması ve en uygun şartların kabul edilmesi, günümüz şartlarında çok önemlidir. Faizsiz ev sahibi yapan kurumları, senetli ev sahibi olma, peşinatsız ev sahibi olma ve taksidi kendin belirle seçenekleri ile en iyi ev alım projelerini sunmaktadırlar.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Hiç Faize Gerek Kalmadan Evlere Kredi Kullanmak

Read Next

Konut Alımlarında Yenilik

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − 4 =