Ev Almanın Kolay Yolu Nedir? Nasıl Kolay Ev Alınır?

Faizsiz ev sistemleri

Öncelikle nasıl bir eve sahip olmak istediğinize karar verin.  Biraz araştırma yapın, web siteleri, gazeteler size yardımcı olacaktır.  İlgilendiğiniz evleri not edin ve emlak danışmanınızın fikrine başvurun.

birevim faizsiz ev

İlk evinizi satın almak için hazırlıklara başladıysanız size işinizi  kolaylaştıracak birkaç tüyo vereceğiz.  Kredi puanları, peşinatlar ve ipotekleri düşündünüz değil mi? İşte size hayatınızın en büyük maddi alımlarından birini yapmaya hazırlanmanıza yardımcı olacak bir rehber sunuyoruz.

İlk evinizi satın almak heyecanlıdır ancak aynı zamanda stresli anlardan biri haine de gelebilir.  Eğer adım adım size sunacağımız yolları takip edebilirseniz, belki bazı şeyleri  daha hızlı programlamış olabilirsiniz.

Ne kadar ev alabileceğinizi belirleyin

Öncelikle zaman doğru mu, bunu sorgulamakla başlayın. Eğer birevde beş yıl yaşayacaksanız, satın almanız karşılığını verecektir.  Aksi takdirde kiralamanın yanlış bir tarafı kesinlikle yoktur. İlk seferde tek ev ile başlayın.  Yatırım olarak düşünüyorsanız iyi  bir hesaplama yapın lütfen. Çünkü mülk tamirat, bakım vb.  ister.

Finansmanınızı ipotek işlemi için hazırlayın

İpotek yaptırarak bir ev satın alacaksanız lütfen satın aldığınız evde oturun ki, kira vb. gider kalemleriniz azalsın ve ipoteğin kalkması için daha hızlı ödemeler yapın.

Kredinizi kontrol edin

İpotek ile ev sahibi olabilmeniz için iyi bir kredi  puanına ihtiyacınız vardır. Ev alma işine girişmeden önce kredi puanınızı kontrol edin.  Eğer kredi puanınız kötü ise en az 6 ay bu konu üzerinde çalışmanız gerektiğini hatırlayın.

Peşinat ve diğer masraflar için paradan tasarruf edin

Peşinat ve diğer masraflar için paraya ihtiyacınız var. Tasarrufa başlayın, ev satın aldığınızda en az 5 yıl lüks tüketimden uzak kalmanız gerektiğini  bilmelisiniz.

Belgelerinizi sırayla alın

Son olarak bir ev beğendiyseniz ipotek başvurusundaki mali durumunuzu doğrulamanız için gereken belgeleri toplamaya başlayın. Banka hesap özetleri  vb…

Ev Satın Alırken Faizsiz Seçenekler

İpotek, kredi yada peşinat ile uğraşmadan da faizsiz ev satın alabileceğiniz seçenekleri gözden geçirin. Faizsiz  ve peşinatsız ev sahibi olabileceğiniz şirketler kira öder gibi ev sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Bu şirketler imece yada altın günü  formunda sistemler ile sizi seçtiğiniz ödeme planına göre bir programa dahil ediyor.  Ardından noter huzurunda yapılan çekiliş ile hangi ay evi alabileceğinizi öğreniyorsunuz. Ve sonrasında eğer zorlanırsanız taksitlerinizi dondurabiliyorsunuz.  Ara ödemeler ile borcunuzu  daha hızlı kapatabiliyorsunuz.

BİREVİM İLE FAİZSİZ EV SAHİBİ OLMA FIRSATI İÇİN TIKLAYINIZ…

Doğru Emlak Danışmanı Ulaşın

Emlakçılar bir ev alırken veya satarken önemli ortaklardır.  Sizin web üzerinden yada gazeteler aracılığı ile ulaşamayacağınız kaynaklara sahiptirler.  Pazarlık süreçlerini  iyi yönetebilirler çünkü meslek uzmanlıkları sebebi ile pazarlık becerileri gelişmiştir.

Ev almak istiyorsanız bir finans uzmanı ve bir emlak uzmanına sahip olmanız gerekir.  Bu şekilde paranızı iyi şekilde değerlendirilmiş olursunuz.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Türkiye’de Kentsel Dönüşüm Yapılan İller

Read Next

Engelliye Ev Müjdesi! Engelli Kampanyaları

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten − 10 =