Ev Almak İsteyenlere, Kiracılıktan Bıkanlara Müjde

Kiracı olmak hele ki bugünün şartlarında oldukça zordur. Bir de büyük şehirde yaşıyorsanız, ulaşımı ayrı, eğitimi ayrı, faturası ayrı dert. Üstüne bir de kira ödemeleri binince çalışanların belleri iyice bükülüyor. Çalışmak bir işkence haline geliyor. Oysaki ödediğiniz kiraları kendi evinizin taksitleri için ödeyerek siz de kolay bir şekilde ev sahibi olabilirsiniz. İmkânsız olduğunu düşünüyorsanız yazımıza göz atmalısınız.

birevim faizsiz ev

Nasıl ev sahibi olunur?

Bazı kişiler alacağı evin parasını peşin verebilecek kadar maddi açıdan rahat olsalar da herkes aynı şansa ne yazık ki sahip olmuyor. Ancak ev sahibi olmak, kendi evinde oturmak, kira yükünden kurtulmak isteyen de birçok kiracı bulunuyor. Elbette ev sahibi olmak herkesin hakkı ve hem firmalar hem de devlet her geçen gün ev sahibi olma sürecini kolaylaştırıyor. Siz de kiracılıktan kurtulup kendi evinizin sahibi olmak istiyorsanız ev almanın birçok yolu bulunuyor.

İnşaat projelerini takip edin

Birçok inşaat firması, özellikle büyük çaplı kurumlar hem yaptıkları projelerden yeterince kar ettikleri için biraz da dar gelirlilere yardım etmek adına hem de reklamlarını yapmak için çeşitli kampanyalar düzenliyorlar. İnşa etmiş oldukları binalar içindeki evleri peşinatsız faizsiz ev olarak satışa sunuyor ve dar gelirli insanların da ev sahibi olabilmelerinin önünü açıyorlar. Ya da çok az peşinatla kira öder gibi taksit ödeyerek beş on yıl gibi bir sürede kendi evinizin tapusunu almanıza yardımcı oluyorlar.

Faizsiz kredi çekerek ev sahibi olabilirsiniz

Çoğu banka konut kredilerinde fahiş faiz oranları uygulasa da faizsiz olarak konut kredisi veren bankalar da bulunmakta. Bunlarla iletişime geçerek ev almak için faizsiz kredi çekebilir, daha sonra kira ödemek yerine kredi taksitlerinizi düzenli bir şekilde öderken hem de kendi evinizde oturmanın keyfini sürebilirsiniz.

Faizsiz ev almak hem cebinizi yormayacak, hem de herhangi bir kaybınız olmadan evinize kavuşmanıza yardımcı olacak. Faizsiz olarak kredi veren banka sayısı şu anda çok fazla olmasa da ilerleyen günlerde bu sayının artması bekleniyor. Çünkü yapılan yatırımlar ve gerçekleşen gelişmeler herkesin ev sahibi olmasını, yeni ve depreme dayanıklı, can sağlığına dost evlere sahip olmalarını teşvik ediyor.

Faizsiz sistemlere üye olarak ev sahibi olun

Uzun yıllardır ülkemizde hizmet veren faizsiz sistemlere üye olarak hayalinizdeki evi alarak kiracılıktan kurtulabilirsiniz. Ülkemizde şun hizmet veren 20’in üzerinde firmalar bulunmaktadır. Bu firmalara başvuru yapmadan önce detaylı araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Bu firmalar ile Türkiye’nin istediğiniz yerinden kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Sektörün en eskilerinden ve köklü firmalarından bazılarını örnek olarak söylemek gerekirse; Birevim, Eminevim ve Fuzulev gelmektedir.

Aşağıdaki formu doldurarak, sizde faiz ödemeden kira öder gibi ev alma fırsatını yakalayabilirsiniz.

birevim faizsiz ev

Read Previous

2020 Nisan Konut Kredisi Faizlerinde Son Durum

Read Next

Faizsiz Krediyle Ev Nasıl Alınır?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + nine =