Ev Alırken Faiz Ödemeyin!

Konut kredileri ve bazı konut kampanyaları yüzünden ne yazık ki ev alan kişiler yüklü miktarlarda faiz ödemekte ve evin mevcut değerinden çok daha fazla rakamlarla karşılaşmaktadırlar. Uygun ödeme koşullarını faiz ödemesiyle birlikte zarara dönüştüğü bu yöntemler ne yazık ki ev sahibi olmak isteyen kişileri caydırıcı konuma gelmiştir. Ev sahibi olmak isteyen kişiler için hem devlet, hem de özel sektör tarafından bu sektörü canlandıracak faizsiz ev projeleri yapılmaktadır. Bu projeler şunlardır;

birevim faizsiz ev

– Devlet projeleri:

Devlet desteği ile yapılan Toki konutları faizsiz ev sahibi olmak için en ideal seçenekler arasında yer almaktadır. Piyasadaki konut fiyatlarına göre oldukça uygun rakamlarda satılan Toki konutları, faizsiz ve kira öder gibi olan ödeme seçenekleriyle özellikle orta gelir düzeyine sahip kişilerce en fazla tercih edilen konutlar arasında yer alıyor. Yüksek faiz ödemelerine maruz kalmadan, evin değeri üzerinden yapılan taksitlendirmeler sayesinde kolaylıkla ev sahibi olabilir, kira ödeme derdinden kurtulabilirsiniz. Yatırım amaçlı olarak da Toki konutları en çok tercih edilen konutlar arasında yer almaktadır. Uygun fiyatlı olması ve çok kolay kiracı bulunabilmesi açısından karlı bir yatırıma dönüşen Toki konutları, yatırımcılar tarafından karlı bir seçenek olmuştur.

– Özel sektör projeleri:

Toki konutlarından ilham alınarak yapılan ve özel sektördeki rekabeti güçlendiren toplu konutlarda faizsiz ev alma seçenekleri arasında yer almaktadır. Ödemelerin mevcut tutar üzerinden taksitlendirilmesi ile birlikte uygun seçenekler hazırlanmakta ve alıcılar için çeşitli kampanyalar da yapılmaktadır. Özel sektörün yaptığı projelere inşaat aşamasında katılmak hem evi daha uygun fiyatlarla almanızı sağlar, hem de ödemeler açısından daha kolay seçeneklerde anlaşabilmenize olanak tanır. Özel inşaat firmalarının yaptığı konut kampanyaları farklılıklar göstermektedir. Ufak bir ön araştırma yapılarak bu kampanyalara kolaylıkla ulaşmanız mümkün.

– Banka kredileri:

Bankaların konut kredilerinde genellikle bir faiz oranı uygulanmaktadır. Ancak bankalar bazı dönemlerde müşterilerine özel faizsiz ev kredisi imkânı sağlamaktadır. Bu kampanyalardan yararlanabilmek için bankaların istediği şartları sağlamak yeterlidir. Yüksek bir kredi notuna sahip olunması ve geçmişten gelen bir vergi borcunun bulunmaması ile birlikte gereken evrak tamamlandığı ve banka ile anlaşma sağlandığı takdirde faizsiz kredi kullanmak mümkündür. Ödemeler banka ile yapılan özel anlaşmalarla belirlenir ve bir kaç taksitte yapılabilmektedir.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Başkasına Ait Tapu Bilgileri Sorgulama Nasıl Yapılır?

Read Next

Kara Liste Nedir, Nasıl Çıkılır?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × five =