Ev Alırken Faiz Ödeme Derdine Son

Sıfır faizle ev almak sanıldığı gibi zor ve ya imkansız değil. Kendinize ait olmayan bir eve kira öderken bunun yerine kira öder gibi ev sahibi olmanız çok kolay. Konut kredisindeki faizler ev almak isteyenleri caydırmaktadır. Faizsiz ev sahibi olabilmeniz için belli bankaların katılımcıya sunduğu kampanyalar vardır. Kampanyalar kapsamında faizsiz ev sahibi olma fırsatı verirken bazı şartları önünüze sunarlar. Bunlar içinde en önemli olanları kredi notunuz ve aylık gelirinizdir. Çünkü banka parayı geri ve zamanında ödeyebileceğinize dair kendisini güvenceye almak isteyecektir.

birevim faizsiz ev

Özel Firmalar Sayesinde Faizsiz Ev Sahibi Olma

Banka ve kredilerle uğraşmak yerine özel firmaların sunduğu fırsatlarla faiz ödemeden ev sahibi olabiliyorsunuz. Üstelik bunu aynı zamanda bir gayrimenkul konusunda yatırım olarak düşünebilirsiniz. Kimi özel firma peşinatsız ev sahibi olma konusunda da yardımcı olurken genel olarak hepsi küçük taksitli ödemelerle katılımcıya ödeme kolaylığı sağlıyor.

Bu firmalara gittiğinizde faizsiz ev sahibi olmak istediğinizi söylediğinizde aylık gelir düzeyiniz göz önünde bulundurularak size uygun ödeme seçeneği belirleniyor. Bankalardan farklı en belirgin özellikleri ise kimi zaman kefilsiz ev sahibi olma konusunda ve genelde kredi notu düşük kişilere yardımcı olmalarıdır. Son zamanlarda Devlet kurumlarına kıyasla Özel firmalar daha çok tercih edilir hale gelmiştir. Yönetmeliğe giren BDDK sözleşmesi sayesinde vatandaş bu tür firmalara daha güvenerek yaklaşmıştır. Özel firmalar sayesinde gayrimenkul satışları artmış, faizsiz sunduğu kredi imkanları ev almak isteyenleri cesaretlendirmiştir. En cezbedici tarafı her özel firmanın kendince sağladığı büyük imkanlar vardır ve hepsi de katılımcıya uyan ödeme kolaylığıyla ev sahibi olmalarını sağlamaktadır.

Faizsiz Ev Sahibi Olmak

–      Almak istediğiniz evi ve fiyatını belirleyin.

–      Aylık ne kadar ödeyeceğini belirleyin.

–      Almak istediğiniz evin fiyatı değişse bile ek ücret ödemenize gerek yok.

–      Firmanın sistemine göre (çekilişli ve ya çekilişsiz) ev sahibi olacağınız zaman değişir.

Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Özel firmalar ve bankaların ilanlarını takip etmekte fayda var. Bu ilanlarda faizsiz ev sahibi olma konusunda istediği şartlara ve vereceği paraya dair bilgiler yayınlayacaktır. Bu bilgiler; kredi notu, gelir, yaş sınırı, yaşlara göre istedikleri şartlar ya da ikamet yerleri bile olabilir. Kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz krediye ister internet üzerinden ister şahsen başvuru yapabilirsiniz. Belirtilen süreyi geçirdiğiniz  taktirde başvurunuz onaylanmayacaktır.

Faizsiz kredi için başvururken yapacağınız hatalar kötü sonuçlara sebebiyet verebilir. Girdiğiniz hatalı bilgiler yüzünden her ne kadar şartları yerine getiriyor olsanız da başvurunuz iptal edilecek ve belki de sonraki başvurularınız bile engellenecektir. Hatta sonrasında faiz ödemek durumunda bile kalabilirsiniz, bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olmanız çok önemlidir.

Başvuru işlemlerini doğru şekilde tamamladıktan sonra evraklarınızı ilgili kişiye teslim etmelisiniz. Başvuru yapan kişiye ait kimlik bilgileri, geliri hatta firmanın ya da devlet kurumunun kararı üzerine kefil istenebilmektedir.

Faiz sorunu kişilerin ev alma düşüncelerini olumsuz yönde etkilemektedir. Bankalardan alınan konut kredilerinde işlenen faiz miktarı sebebiyle kişiler zor durumda kalabilmektedir. Yüksek oranlı faizler ev alma durumunu güçleştirmektedir. Özellikle düşük gelirli, ev sahibi olmak isteyen kişiler yüksek faiz oranlarının altından kalkamayacakları için maalesef ev sahibi olamazlar. Peşinat ve taksitleri anca ödeyebilecek kişiler birde eklenen faiz tutarlarıyla daha da zor bir duruma düşerler. Ev sahibi olma hayali bu şekilde adeta bir kâbusa dönüşür. Bu sebeple faizsiz ev alma herkesin hayalidir. Peki, böyle bir durum mümkün müdür?

Bankaların vermiş olduğu faizsiz ev kredisi sayesinde kişiler kolaylıkla ev sahibi olabilirler. Kredi ödeme zamanında ödenecek tutarlara herhangi bir faiz işletilmemektedir. Devlet desteği olan konut projelerinde çoğu zaman ödenecek taksitlere faiz tutarı eklenmemektedir. Böylece anlaşılmış olan miktarda her ay düzenli olarak ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Almak istediğiniz ev için gerekli işlemleri başlattıktan sonra kira ödüyormuş gibi ev taksitlerinizi bitirebilir ve kısa sürede ev sahibi olabilirsiniz. Bu durum bütçenize de zarar vermeyecek ve yüksek faiz miktarlarıyla karşı karşıya kalmayacaksınız. Bu fırsat sayesinde faizsiz ev alma hayaliniz gerçek olacak.

Bazı bankalar çeşitli avantajlar içeren kampanyalar uygulamaktadır. Bu kampanyaların en çok ilgi çekenleri faizsiz ev kredisi imkânını içeren kredi kampanyalarıdır. Bu bankalarla çeşitli görüşmeler yaparak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bankalar faizsiz ev sahibi olmak isteyen müşterileri için gerçekleştirdikleri kredi kampanyalarını gerçekleştirirken birkaç unsura önem verirler. Kredi alma talebinde bulunan müşterinin kredi notu, aylık geliri önem taşır. Bu durumlara göre kişinin kredi alabilirliği belirlenir. Daha sonra verilebilecek kredi tutarı ve diğer işlemler gerçekleştirilir. Bu şekilde kişiler aldıkları ev kredilerine faiz ödemezler ve taksitlerini faizsiz bir şekilde bankaya yatırırlar.

Eğer kredi çekmeye ihtiyaç duymuyorsanız ev alacağınız kurum ya da kişilerle yapacağınız anlaşmalarda faizsiz taksitle ev almak isteğinizi belirtebilirsiniz. Özel firmaların bir kısmı faizsiz işlemler konusunda politikalar izlemektedirler. Alıcıların ödemelerine herhangi bir faiz miktarı eklemeden ev sahibi olmalarını sağlarlar. Sizlerde bu hizmeti veren firmaları araştırarak faizsiz ev alma fırsatından yararlanabilirsiniz.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Zonguldak Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

Read Next

Faiz Ödemeden Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Müjde

One Comment

  • Ev alırken büyüklerimiz ya faiz derdiyle uğraşmış, ya da birikim yapıp almışlar yaşlanınca, şimdi daha iyi fırsatlar varken değerlendirmeliyiz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − 5 =