Eskişehir Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

Birevim ile en kısa sürede ev sahibi olabilirsiniz. Ev almak isteyen ancak elinde yeterince birikimi olmayan kişilerin genellikle konut kredisi almak istediğini söyleyebiliriz. Fakat, herkese konut kredisi verilmez. Kredi notu yüksek olmayan ve bankaların gözünde problemli bir tüketici olanların konut kredisi başvurusu yapsa dahi olumlu cevap alması mümkün değildir. Buna ek olarak, konut kredisi alsanız bile yüksek kredi faiz oranları yüzünden almış olduğunuz tutarın neredeyse iki katını geri ödemek zorunda kalırsınız. Ayrıca, insanlık hali olarak günün birinde ekonomik zorluklar yaşayabilirsiniz. Aylık taksitlerinizi aksattığınız takdirde satın almış olduğunuz ve üzerinde ipotek olan eve banka tarafından el konabilir.

birevim faizsiz ev

Birevim Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi Nedir?

Birevim’i Birevim yapan detayların birisi de sıra tespitli tasarruf yöntemidir. Bu yöntem sayesinde konutunuzu teslim alacağınız tarih noter huzurunda yapılan çekiliş ile belirlenir. Bu noktada, organizasyonun devamı ve hukuki sürecin aksamaması adına bir kereliğine mahsus olarak alınan hizmet bedelinin ilk taksitini ödemeniz şarttır. İstediğiniz takdirde hizmet bedelini bir seferde de ödeyebilirsiniz. Ayrıca, ödeme planının ilk taksitini de ödemeniz istenir. Bir başka deyişle, sıra tespitine katılmak için hizmet bedelinin ilk taksitini ve tasarruf taksitini ödemeniz şarttır.

Birevim’de sıra tespiti altı ayda bir yapılır. Bu sayede, önümüzdeki altı ay boyunca kimlerin ev sahibi olacağı belirlenir. Sıra tespitiyle beraber her ay bir tüketici faizsiz, peşinatsız, ek maliyetsiz ev sahibi olma şansına erişir. Bunun yanı sıra, vadesi gelene kadar sıra tespitinde adı okunmayan kişilere kendilerine taahhüt edilen tarihin dolmasıyla beraber evlerini almak için gerekli olan finansman tutarının verileceğini ifade etmeliyiz.

KREDİ HESAPLAMA TABLOSU

Tasarruf Finansman Şirketleri ve Bankaların konut ve taşıt kredisi hesaplama tablosu aşağıdaki gibidir. Kredi çekmek istediğiniz kredi tutarını ve taksit sayısını girerek, 2 kurum arasındaki farkı görebilirsiniz.

Birevim’de Faiz Var Mıdır?

Birevim ile ilgili olarak en çok merak edilen şeylerden birisi de faizin olup olmadığıdır. Finans denildiği zaman herkesin aklına faiz gelir. Faiz; belirli bir miktar fazlasıyla geri vermek şartıyla ödünç para almak olarak tanımlanabilir. Ancak, faizin insanlara çok sayıda zararı vardır. Her şeyden önce, insanları borçlandırmaya teşvik eder. Bunun yanı sıra, İslam dininde faizin yasak ve haram olduğundan birçok kez bahsediliyor.

Faiz; bankanın paradan para kazanması olarak da tanımlanabilir. 300 bin TL tutarındaki bir evi satın almak adına bankadan konut kredisi çekmek isteyebilirsiniz. Ancak, konut kredisi alabilmek adına evin değerinin en az yüzde 20’lik kısmını peşin olarak ödemek zorundasınız. Bu örnekte, 60 bin TL’yi peşin ödediğinizi varsayalım. Geriye kalan 240 bin TL için ise konut kredisi verilecektir. Ancak, güncel tarih itibariyle, en az yüzde 1,32 olan kredi faiz oranı yüzünden 240 bin TL’yi diğer masraflarla beraber 300 bin TL’den daha yüksek olarak ödeyeceksiniz. Birevim’de ise faize kesinlikle yer verilmez. Birevim’in konut kredisi seçeneğinden farkı budur.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Erzurum Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

Read Next

Gaziantep Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 4 =