Emlak Gayrimenkul Dünyasında Yeni Dönem Düşük Faiz Oranlı Konut Kredileri

2017 yılının başlamasının ardından 2016 senesine oranla daha farklı bir emlak gayrimenkul sektörü ortaya çıktı. Eskiden ev almak bankaların verdikleri konut kredilerinden dolayı daha zorken insanlar alacakları ev için daha fazla para ödemek durumunda kalıyorlardı. Ancak bu senenin başlamasının ardından emlak gayrimenkul alanında önemli inşaat firmaları ile bir takım bankalar anlaşma içine girerek insanların kolay bir şekilde konut sahibi olması amaçlandı. Özellikle de faizsiz ev kredisinin ortaya atılmasının ardından bir çok tüketici yeniden bankaların verdiği konut kredilerinde sıcak bakar oldu.

birevim faizsiz ev

Özel ya da devlete bağlı olan inşaat firmalarının ülkemizde yaptıkları toplu konut projelerinde siz değerli tüketiciler için kolay ödeme seçenekleri de sunuluyor. Yapılan bu konut projelerinde ev sahibi olmak isteyen insanlardan genel olarak belirli bir yüzdede peşinat ödemesi isteniyor. Bu peşinat yatırıldıktan sonra inşaat ofisi sizin adınıza siz hiçbir zorluk çekmeden anlaşmalı olduğu bankalardan kredi çekiyor. Çekilen bu krediyi de sizler aylık kendi gelirinize göre ayarlayarak belirli bir geri ödeme süresi belirliyorsunuz. Kendi bütçenize en uygun vade planlamasını yaparak ödeme konusunda da bir zorluk çekmiyorsunuz. Aynı zamanda ülkemizdeki garanti bankası Akbank Vakıfbank Albaraka bankası Türkiye iş bankası ziraat bankası Halkbank yapı kredi bankası gibi faizsiz ev kredisi veren bankalar sayesinde faiz oranı sıfır olan ya da oldukça düşük faiz oranlarına sahip konut kredileri çekebiliyorsunuz. Böylece evin kendi değerinin pek fazla üzerinde olmayan bir geri ödeme sizleri bekliyor.

Serbest planlı ödeme şekli gibi bir seçim yaptığınız durumda da her ay düzenli olarak kredi taksitinizi öderken aralarda yapacağınız ekstra ödemeler sebebiyle ödemek zorunda kalacağınız toplam faiz meblağsını da daha aza indirmiş olursunuz. Böylece sizin için daha avantajlı bir durum oluşur. Son zamanlarda oluşan bu sistemin en büyük avantajlarından bir tanesi de inşaat firmalarının siz daha ödemeyi bitirmeden önce evi size teslim etmesidir. Kira öder şeklinde ödemelerinizi yaparken bir yandan da yeni satın aldığınız evde oturuyor olursunuz.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Kredi Faizi Ödemeden Ev Almak

Read Next

Fırsatı Değerlendirenler Ev Sahibi Olacaklar!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen − 3 =