Eminevim BDDK’ya Bağlandı Mı?

Her geçen gün daha çok kişinin rağbet ettiği faizsiz finansman sayesinde insanların faizsiz, peşinatsız ve vade farksız ev veya araba sahibi olması mümkün hale geliyor. İnsanların avantajlı bir şekilde ev, araba ve farklı gayrimenkullere ulaşmasını sağlayan Eminevim; 1991 yılından bu yana bu sektörde bulunuyor. Eminotomotiv olarak kurulan firmanın 2005 yılında Eminevim ismini aldığı bilinir.

birevim faizsiz ev

Ev veya araba sahibi olmak adına finansal destek arayışına giren insanların Eminevim hakkında bilgi edinmek istediği biliniyor. Fakat, bu firmanın güvenilir olup olmadığı noktasında birtakım şüpheler duyuluyor. Bir başka deyişle, Eminevim yasal mı sorusu birçok kişinin aklında yer alıyor.

Eminevim BDDK Uyum Sürecini Nasıl Geçirdi?

Tasarruf finansman şirketleri yasasının kabul edilmesiyle beraber Eminevim’in yasal olarak geçerli hale geldiği ifade edilebilir. Eminevim; 2021 yılının Nisan ayında gerçekleştirmiş olduğu 332 ev ve araba teslimatı ile BDDK uyum sürecinde ne kadar başarılı olduğunu ortaya koydu. Eminevim BDDK uyum sürecinin gereklerini sonuna kadar yerine getirebilen bir firma! Bu yüzden, Eminevim’e katılmak isteyen tüketicilerin aklında herhangi bir soru işareti bulunmasına gerek yok!

Faizsiz elbirliği sistemi ile insanların en avantajlı koşullarla ev veya araba sahibi olmasını mümkün kılan Eminevim; 18 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilen teslimat töreni ile beraber 332 müşterisine ev ve araba teslimatı yaptı. Bu sayede, ülke ekonomisine 40 milyon TL gibi ciddi bir nakit girişi sağlamış oldu.

Eminevim BDDK’ya bağlı mı sorusuna evet cevabı verilebilir. Otuz yıldan bu yana bu sektörde yer alan Eminevim; BDDK uyum süreci ve sonrasına ne kadar hazır olduğunu yapmış olduğu teslimatlarla da göstermiştir.

Tasarruf Finansman Şirketleri Yönetmeliği Neler İçerir?

BDDK tarafından hazırlanan Tasarruf Finansman Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkındaki Yönetmelik; 2021 yılının Nisan ayında Resmi Gazete’de yayımlandı. Bu yönetmelik tam yedi bölümden oluşuyor. BDDK Eminevim ilişkisi de bu yönetmeliğe göre belirleniyor. Bu noktada, Türkiye’de finansman şirketi kurmak isteyenlerin her şeyden önce BDDK’ya başvurması gerekiyor. Ayrıca, ana sözleşme taslağında konut finansmanı ile ilgilenildiğinin yer alması şart!

Eminevim de dahil olmak üzere tasarruf finansman şirketlerinin şube açması için izin alması gerekiyor. Buna ek olarak, her bir şube için bir milyon TL ödenmiş sermayeye sahip olunması zorunlu tutuluyor. Birleşme, bölünme ve devir işlemlerinin tamamı için BDDK izninin alınması da bir diğer zorunluluk olarak dikkat çekiyor.

Sonuç olarak, Eminevim; Resmi Gazete’de yayımlanan koşulları yerine getirmiş ve BDDK uyum sürecini başarıyla tamamlamış bir organizasyondur. Faizsiz ev veya araba sahibi olmak isteyenler; gönül rahatlığıyla Eminevim’e dahil olabilirler. Eminevim devlet güvencesi almış bir kurumdur. Eminevim hakkında sosyal medyada ortaya atılan iddialar gerçeği yansıtmaz. İsteyenler Eminevim resmi sitesinde ev sahipleri ile yapılan röportajları izleyebilirler.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Eminevim Araba Kampanyaları Neler?

Read Next

Eminevim Devlet Güvencesinde Mi? Eminevim Güvenilir Mi?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two − one =