Emaar Square Projesi

Emaar Square, Emaar Gayrimenkul’un olağanüstü projelerinden biridir. İstanbul/ Çamlıca’nın en güzel yerine kurulmuş bir yapıdır. Mühendislik ve mimarlık şahanesi olan projedir. Emaar Square Anadolu yakasının merkezi yerini değiştirecek güzellikte bir cazibeye sahiptir. Alışveriş, eğlence merkezi olması hedefi ile tasarlanan bir yapıdır. Aynı zamanda metroya 90 metre, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 25 kilometre uzaklığındadır. Projede yer alan konutlar her türlü ihtiyaca uygun olarak tasarlanmıştır.

birevim faizsiz ev

Emaar Square maliyet açısından 2,3 milyar dolar olarak açıklanmıştır. Genel anlamda 1000 projenin birleşmesinden oluşur. Yatırımcıların proje tamamlanma aşamasında büyük ilgi gösterdiği ve satışlarının yapıldığı bilinir. Çünkü Emaar Square özel bir projenin hayata geçirilmesidir.   Yüksek satış grafiği ile ev sahibi olmak isteyenler için de farklı tiplerdeki konut seçenekleri sunan bir projedir.

Emaar Square Kat Planları

Betonarme inşaat, giydirme cephesi, çelik imalatları, mimari işleri ve mekanik işleri açısından özenle hazırlanan Emaar Square toplam 8 bloktan oluşmuştur. 3 adet 12 kata sahip rezidans binası, 1 adet 16 katlı rezidans binası, 1 adet 32 kata sahip ofis binası, 1 adet 37 katlı rezidans, alışveriş ve eğlence merkezlerinden oluşan tam bir resital projesidir. Çok fonksiyonlu olarak hazırlanan projede adını duyurmuş birçok tasarımcı görev almıştır.

Kat planlaması olarak da projede 1+0 , 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 şeklinde sıralamalar karşımıza çıkar. 65.000 metrekare oturma alanına sahip Emar Square 5 mimar tarafından tasarlanmıştır. Çizim aşamasından başlayan bir itina ile insanların hem ofis ihtiyaçları hem konut ihtiyaçları düşünülmüştür. Katlarda yer alan farklı daire seçenekleri ile her türlü talebe karşılık verecek şekilde yapılmış bir projedir.

Emaar Square Ödeme Seçenekleri

Emaar’ın büyük yatırımı ve projesi olan Emaar Square 66 bin metrekarelik bir alanda inşa edilmiştir. Birden farklı ofis ve konut seçenekleri bulunur. Projede fiyatlarda eşsiz güzelliğine yakışacak şekilde belirlenmiştir. En küçük daire fiyatı olarak 244.000 Dolar olarak belirlenmiştir. Projenin tüm diğer ödeme seçenekleri ise bu rakam üzerindedir. Aynı zamanda bu projeye özel %1 kdv söz konusudur. 220 metrekareye kadar olan satışlarda KDV oranı %1 ‘dir.

Yapım aşamasında başlayan büyük bir ilgi ile satışlar devam etmektedir. Emaar Square %5 oranında da peşin ödeme yapmak gereklidir. Genel bir fiyat bilgisi vermek gerekir ise projede açıklanan fiyatlar aşağıdaki şekildedir.

  • 1 oda 1 salon konutlar 244.888,00 Dolar
  • 2 oda 1 salon konutlar 331.888,00 Dolar
  • 3 oda 1 salon konutlar 479.888,00 Dolar
  • 4 oda 1 salon konutlar 654.888,00 Dolar

Emaar Sqoare’de ödeme seçenekleri olarak karşımıza konut tutarının %25 lik kısmının %5’i ödenir ve kalan kısım teslimattan sonra ödenir şeklinde belirlenmiştir. Aynı zamanda kalan tutarlar için isteğe bağlı olarak banka kredisi kullanmak mümkündür. Başka bir seçenek olarak da karşımıza konut tutarı 2’ye bölünür. İlk yarı yarısı hemen ödenir. Kalan kısım için ise banka kredisi kullanılabilir. Kalan %25 lik tutar ise teslimatta ödenebiliyor.

Emaar Square Özellikleri

Emaar Square dev bir projedir. Anadolu yakasındaki eğlence ve yaşam merkezi olarak hazırlanmıştır. Büyükşehirlerde ihtiyaç olan rezidans ve ofis katlarına sahip standartların çok üzerinde bir proje olarak tasarlanan Emaar Square özel bir estetik planlama ile hazırlanmıştır. 5 yıldızlı bir otel, ofis, konut ve alışveriş merkezi bloğu şeklinde yatay ve dik konut bloklarından oluşmaktadır.

Çamlıca’daki konumu ile karşımıza çıkan mimarlık harikası Emaar Square olduğu yerde yeni bir semt yaratacak büyüklükte tasarlanmıştır. Alışveriş merkezi, konut, ofis katları, yüzme havuzları, spor salonları ve bir otel şıklığında dizayna sahiptir.

Emaar Square Nerede? Ve Yakın Çevre

Emaar Square Çamlıca’da, metroya 90 metre, Havalimanına 25 kilometre, Taksim’e 11, Beşiktaş’a 10 kilometre, Bağdat Caddesine ise 4 kilometre uzaklıkta merkezi bir konumdadır. Gerek toplu taşıma gerekse bireysel araçlar ile kısa sürede İstanbul’un merkezi bölgelerine ulaşmak mümkündür.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Kordon İstanbul Projesi

Read Next

Maslak 1453 Projesi

5 Comments

  • Emaar Square adında bir AVM’de var içinde diye biliyorum, belki de İstanbul’un en pahalı bütçeli AVM’sidir.

  • Alışveriş merkezinden dolayı arapların çok dikkatini çektiğini duymuştum, proje fiyatlarına bakınca zaten yerli bir yatırımcı almaz diye düşündüm 🙂

  • Bu proje zamanında çok konuşuldu ancak bence biraz abartıldı, rakamlara bakınca bu paraları ancak yabancı yatırımcılar verebilir.

  • Bu proje zamanında çok ses getirmişti ve bildiğim kadarıyla yabancı yatırımcılar tamamen almışlardı daireleri 🙂

  • Emaar square projesi daha çok arapların gözdesi olmuş 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × two =