Dünyanın En Güzel 10 Prefabrik Evi

Prefabrik evler de arsa tasarımının düşünülmesinin yanı sıra çevreyle ilgili olarak ekonomik olarak daha elverişli ve çevreyle ilgili olarak daha sağlam olarak üretilmektedir. Prefabrik evlerde beklenen çevre dostu olmasıdır.  Ayrıca bulunduğu coğrafyaya göre tasarlanması gereken prefabrik evler depreme dayanıklı olarak üretilmektedir.  Olası bir sarsıntıda en güvenilir evlerden biride prefabrik evlerdir.

birevim faizsiz ev

Dünyanın en güzel 10 prefabrik evi nerede sizce? İşte size birkaç ipucu;

 1. Uzak bir dağda gizli prefabrik bir ev ile başlıyoruz; Seattle’n hemen dışındaki Washington’daki Granite Falls’taki tepeler en karmaşık prefabrik evlerden birini Ev, muhteşem manzara güzelliği arasında yer almasına rağmen, elektrik, su veya karayolu bağlantısından yoksundur. İyi inşa edilmiş bu evin iskelet işi, aslında her yerde önleyici bir duvar görevi gören çelikten yapılmıştır. Bu eşsiz ve muhteşem evin çevresi, bu prefabrik evin sahibinin arkadaşları olan bazı iyi sanatçılar tarafından tamamen özel olarak üretilmiştir. Her prefabrik modüler ev birbiriyle oldukça benzer olsa da, bu eşsiz eşsiz yapı benzer evlerden farklıdır.
 2. Dünyaca ünlü mimar Thomas Bendel, bu eşsiz sığınağı özel konutlar için tasarladı. Prefabrik beton bloklar, bu dönüm noktasının cam ve siyah alüminyum ön ve arka panellerle inşa edilmesinin kaynağıdır. Çelik bir sabit ray, girişin arkasında 10 metre uzunluğunda uzun bir merdivene işaret eder. Bendel, mutfak, parlak akçaağaç duvarlarının arkasına gizlenerek yaşam alanı için geniş bir alan tasarlamayı ve yerleştirmeyi başardı. Duvarlar, ekstra sert birikim sağlayan siyah meşe derzleriyle iyi örülmüştür. Pencereler, yapının olağanüstü bir yeteneğini gösterir çünkü peyzajın büyük bir kısmı onlar tarafından iyi görülür. Banyo, dış manzaradan tamamen öte olsa da, bu tür manzara manzarasına sahiptir.
 3. Toyota’dan Şık Prefabrik Evler, Otomobil üreticileri arasında önde gelen markalardan biri olan Toyota’nın son birkaç yıldır ev yapmakla meşgul olduğunu bilmek şaşırtıcı değil mi? Araç üreticisi ünlü marka, içinde modern elektronik teknolojilerini kullanarak prefabrik evlerini kolayca inşa ediyor. Evlere, fatura oranlarını düşürmek için yoğun olmayan durumlarda arabaları şarj edebilen elektronik izleme sistemleri, diğer yandan da arabanın aküsü, elektrik kesintileri ve elektrik kesintileri sırasında elektrik yedekleri sağlayabilmektedir. Toyota evleri, Japonya’daki diğer evlere kıyasla nispeten daha uzun olan yaklaşık 60 yıl boyunca var olma garantisi ile iyi inşa edilmiştir.
 4. Tayland Prefabrik Kelebek Çatı Evleri, Bir grup genç ve yetenekli öğrenci mimar – Tayland’daki Noh Bo, bu muhteşem projeyi tasarladı. Projenin adı, yerel 50 çocuk için ideal bir konaklama yeri olan “Kelebek Evleri” dir. Proje, tekrar kullanım için yağmur suyu toplayan çatı üstlerindeki doğal havalandırma nedeniyle bu şekilde adlandırılmıştır. Evler prefabriktir ve yapıya sağlamlık ve dayanıklılık sağlamak için cıvatalar kullanılarak monte edilir. Proje Şubat 2009’da tamamlandı ve yerel halktan inşaat yaparken büyük destek aldı. Prefabrik evler sadece muhteşem ve öğrenci mimarların yetenek maruziyet bir dönüm noktası vardır.
 5. İtalyan Mobilyalar ile Baştan çıkarıcı Prefabrik Ev, Muhteşem, B & B Italia’nın en beğenilen İtalyan devleri tarafından döşenmiş basit düz çizgiler ve kübik yapılı yapılar kullanarak en eşsiz prefabrik ev tasarımını yaptı. En iyi ahşap ve camların kullanılması, evi İtalya’daki binlerce kişi arasında benzersiz kılmaktadır. Enfes iç mekan tasarımı, alan ve konaklama alanından mükemmel şekilde faydalanılmasını sağlar. Bu mükemmel prefabrik ev kesinlikle içinde bulunan lüks sınıf için konuşuyor. Tüm binadaki sakinleştirici ışıklar çevredeki ambiyansa ekstra bir zarafet katar. Özetle, bu yüksek sınıf daralma, doldurulması gereken en güzel İtalyan lüksleriyle basit bir gösteridir.
 6. Prefabrik Huron Gölü üzerinde yüzer, Huron Gölü’ndeki muhteşem bir evin muhteşem konseptini tasarladı. Bu muhteşem prefabrik ev, Ontario, Kanada’da bulunan ve yapının gelgit hareketleriyle birlikte serbestçe yükselip düşebilmesi için inşa edilen bir kulübedir.Çelik dubalar, prefabrik yapının serbestçe hareket etmesini sağlar ve gelgit dalgaları ile birlikte hareket eder. Evin çevresi manzaraya sakin bir bakış atmayı mümkün kılan geniş pencerelere sahip Cedar taraflarından oluşuyor. İç mekanlar ve iyi planlanmış zarif yapı, lüks sınıfını haykırıyor. Bir dış güverte, Huron’un sessiz gelgitlerinin zaman zaman kulübe fırlattığı için rahatlamayı sağlar.
 7. Dünyanın en güzel 10 prefabrik evi dendiğinde akla gelen Mimar Kieran Timberlake Maryland’da tasarladığı Prefabrik Tasarımdır. Kieran Timberlake Mimarlar Maryland ada kıyılarında prefabrik mimarileri yüksekliğinde tasarlanmıştır. Bu lüks prefabrik ev, doğayı prefabrik evlerin teknolojisi ile güzel bir şekilde harmanlayan stilde özenle inşa edilmiştir. Binanın yapımında kullanılan yapı taşları, lokasyonda altı hafta içerisinde üretildi. Bu eşsiz evin ön cephesi pasif havalandırmayı sağlamak için açılır. Prefabrik modüler evin yapımında yer alan parçaların birçoğu daha fazla yenileme, onarım ve yeniden yapılandırma için demonte edilebilir. Yapı kuşkusuz evin aşırı sıcak veya soğuk olmasını ve diğer çevresel etkilerden korunmasını sağlamak için idealdir.
 8. Santa Rosa’da Prefabrik Özel Ev Tasarımı, Sander Architects, Kaliforniya’daki Santa Rosa’daki en modern prefabrik modüler evi, modern mimari teknikleriyle tasarladı. Bu görkemli evin en dikkat çekici özelliği, yüksek uçlu pencere kaplı ön açıklık cepheleri ile konstrüksiyonun düz ve dikey dayanımıdır. Tavanlar, iç mekanlarda güzelliği ve mekan ve lüksün optimum kullanımını sağlamak için yüksek yapılmıştır. Prefabrik ev exquisite4 merdiven spiral ile iki katlı heykel oluşur. Sanders, Hibrit tasarımlarıyla ünlüdür ve hiç şüphesiz, bu California’da var olan bir dahi şaheseri olarak adlandırılabilecek en iyi yapılarından biridir.
 9. Ultra Modern İç Mekanlarla Şaşırtıcı Eşsiz, Sean Godsell tarafından tasarlanan Glenburn Evi, yapısında henüz basit ve karmaşık olmayan en abartılı ve görkemli prefabrik evdir. Bu evin girişinde lüksün başlangıcı ve modern endüstriyel tarzın bir tonu işaretlenir. Çevresel etkileri azaltma çabaları, modern prefabrik teknolojilerin çarpıcı uygulamaları ile açıkça görülmektedir. Ev, güneşin sıcaklığına karşı bir kalkan sağlayan tepenin çevresine stratejik olarak yerleştirilmiştir. Çift camlı pencereler iç sıcaklıkları düzenler. Yağmur suyu geri dönüşüm süreci ile birlikte güneş enerjili su ısıtma sistemi, varlığını çevre dostu ve sağlam bir hale getirir.
 10. İsviçre’de Beton Prefabrik Ev, Felix Oesch, İsviçre’deki bir aile için bu olağanüstü beton evi tasarladı. Bu hoş ve kompakt prefabrik ev, Zürih’in hemen dışında yer almaktadır. Bu ev, sahibine ihtiyaç duyulan konaklama için en iyisini sunduğu için mükemmel bir yapı parçası sayılabilir. Binanın ön cephesi, Ren Nehri’nin yeşil nehir vadisine bir gürültü fazlalığı aracı olarak açılacak şekilde tasarlanmıştır. Arka kısım yolda inişe geçiyor. Kuşkusuz bu modern dini ve yenilikçi tasarım parçası, modern mimarinin gerçek bir sevgilisini etkilemek için yeterlidir. Bu beton ve ahşap yapı tasarımı,son zamanlarda en çok beğenilen prefabrik evlerden

Dünyanın en güzel 10 prefabrik evi hakkında bilgi vermeye çalıştık, şüphesiz ihtiyaçlarınıza en uygun prefabrik evi bulabilmeniz için size ilham verecektir.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Emlak Brokerı Ne İş Yapar?

Read Next

Başkasına Ait Tapu Bilgileri Sorgulama Nasıl Yapılır?

5 Comments

 • Açıkçası benimde bir prefabrik ev hayalim var ama böyle gerçek ev gibi gözüksün istiyorum

 • En çok İsviçre’deki yapıyı merak ettim ve baktım internetten gerçekten çok güzelmiş

 • İsviçrede olanı araştırdım gerçekten şahane yapmış yapan kişi 🙂

 • Prefabrik evlere son zamanlarda çok rağbet olmaya başladı, ülkemizde de bol bol örnekleri var 🙂

 • İsviçredeki gerçekten şahane duruyor dıştan görseniz prefabrik değil gibi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen + eleven =