Devlet Desteği İle Faizsiz Ev Sahibi Olmak İster Misiniz?

Devlet ev alma kolaylığı sağlamak için vatandaşlara faizsiz ev kredisi imkânı sunmaktadır. Özellikle dar gelirli vatandaşlar için sosyal devlet ilkesinin gereği olarak bazı anlaşmalı bankalarla birlikte hizmete sunulan bu krediler sayesinde kişiler faiz ödemek zorunda kalmazlar. Kişilerin bankada ev almak için ayrılan fona yaptığı birikimlere devlet katkısı da eklenmektedir.

birevim faizsiz ev

Kişiler anlaşmalı bankalarda açtıracakları konut hesabına her ay düzenli ödeme gerçekleştirirler. Belirli bir miktara ulaştıktan sonra ev almak için harekete geçilebilir. Bu esnada devlet belirli bir oranda yardım sağlamaktadır. Sistemde ise 3 yıl kalma zorunluluğu bulunmaktadır. 3 yıl sonunda isteğe bağlı olarak birikmiş parayı alarak sistemden ayrılınabilir. Daha erken ayrılmak istendiği takdirde ise hesaplamalar bu durum esas alınarak yapılır ve devletten alacağınız katkı desteği azalmaktadır.

Toki İle Daire Sahibi Olabilirsiniz!

Sosyal devlet ilkesinin gereği olarak bütün vatandaşlarını ev sahibi yapmak isteyen devletimiz faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen vatandaşları için Toki projesini hayata geçirmiştir. Gerek yapılan konutların kalitesi gerek ulaşım kolaylığı gerek ise devlet güvencesi altında olması insanların bu projeyi tercih etmesine sebep olmuştur. Birçok insan bu sayede hayal bile edemediği gayrimenkullerin sahibi olmuştur. Çünkü insanlar için güvenilirlik ve kalite ilk tercih sebebidir. Üstüne bir de devlet güvencesi eklenince daire sahibi olmak kaçınılmaz hale gelmiştir.

Toki projeleri almış olduğu olumlu tepkiler ve yoğun katılım sebebiyle devamı getirilen projeler arasına girmiştir. Devamlılık sağlayan Toki evleri aynı zamanda da deprem yönetmeliğine uygun olarak inşaa edilmiştir. Depreme dayanıklı bu evler güvenle tercih edilebilir. Yıllar önce insanlar kooperatiflerin bitmek bilmeyen taksitlerine ve zamanında teslim edilmeyen daireleri altında büyük sıkıntılar yaşamışlardır. Günümüzde ise bu sorun kaybolmuştur.

Faizsiz kredi veren bankalar ile de ev sahibi olabilirsiniz!

Tüm bunların yanı sıra bazı katılım ve finans bankaları faizsiz ev kredisi imkânını vatandaşlara sunmaktadır. Düşük faizli ya da faizsiz ev imkânı sunulan vatandaşlar ev almak için bu yöntemi de tercih edebilmektedirler. Bu kredilerin alımında kişiler kredi taksitleri için bankalarla çeşitli anlaşmalar yaparlar. Bütçeye ve kredi tutarına göre ödeme seçenekleri de farklılık göstermektedir. Taksit ödeme süresini uzatarak daha az kredi taksiti ödeyebilirsiniz. Ayrıca eğer taksitlerinizi bir an önce ödeyip bitirmek isterseniz ödeme sürenizi kısaltıp daha yüksek miktarlı ödemeler gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bunlar bankaların çalışma şekline ve sizin kredi notunuza bağlı olarak farklılıklar gösterebilir.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Ev Sahibi Olmak İçin Faizli Kredilere Alternatif Çözüm

Read Next

Emlak Konut Projeleri İle Ev Sahibi Olmak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen − eleven =