Dask Sorgulama ve Dask Poliçe Numarası Nereden Öğrenilir?

Dask sigortası  deprem bittiğinde hayatın devam edeceğinin bilinci  ile kesinlikle yapılması gereken bir uygulamadır. Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), 2000 yılında kurulan ve ülkemizde Zorunlu Deprem Sigortası edindirme, uygulama ve yönetimi faaliyetlerinden sorumlu tüzel kimlikli bir kamu kuruluşudur.

birevim faizsiz ev

Deprem gibi  doğal afetler bittikten sonra hayat gerçekten devam eder. Yine barınacak yer ve diğer konularda düşünmek zorundasınız. Özellikle gerekli ise  tamiratlar yada yeniden inşa etmek üzere paraya ihtiyaç duyacaksınız.  Dask sigortası deprem gibi  doğal afetler sonrası hayata yeniden katılmanız için en önemli araçlardan biridir.

Ülke genelinde her gelir grubunun ihtiyacı olan deprem sigortası ve  yaygınlığı sigorta şirketleri, bunlara bağlı acentalar ve banka şubelerinde oluşan dağıtım ağı ile artar. Özellikle bu sistem düşük prim sistemini de birlikte getirir.

Halkı bu konuda bilinçlendirmek bir sosyal sorumluluk projesidir.  DASK, Zorunlu Deprem Sigortası hakkında çevremize bilgi  vermek ve bilinçlendirmek hepimizin görevidir.

1999 yılında acı bir şekilde bilinçlenen resmi kurumlarda son yıllarda sosyal sorumluluk projeleri arttı. Bunun yanı sıra zorunlu hale getirilen DASK, yaşanabilecek bir sıkıntıda  ülkenin ekonomik durumunu da etkilemeyecek şekilde şekillendirildi.

DASK:

  • Sizin mal varlığınızı,
  • Bölgenin ekonomisini,
  • Ülkenin ekonomik durumunu koruyan bir sistemdir.

Dask Sorgulama internet üzerinden rahatlıkla yapılabiliyor.  Ancak öncelikle poliçe prim ve bedel hesaplaması için bazı bilgileri  sisteme işlemelisiniz.

Öncelikle bina, ev vb.  meskenin il,ilçe,bucak,köy gibi adre bilgileri  gerekiyor. Sonrasında binanın yapı tarzı nedir?  Örneğin iki katlı bir bina mı yoksa tek katlı mı bilmek gerekiyor. Meskenin bulunduğu mülkün yapıldığı yıl gerekiyor. Hangi  yıl inşa edildi?  Ve elbette mülkün yani dairenin metrekare bilgisine ihtiyaç var.  İlk defasında bu bilgiler gerekli sonrasında yenileme ile ilgili prosedür işliyor. Tüm bu işlemler tek tıkla internet üzerinden yapılabiliyor.  Dask Sorgulama elinizde veri varsa saniyeler içerisinde gerçekleşebiliyor.

Alım gücünüze uygun primler ile oluşturabileceğiniz dask sigortası yaptırdıktan sonra internet üzerinden çok kolay şekilde poliçe takibinizi yapabilirsiniz.

Yanınızda olması gereken bilgiler;

Ad/Soyad / Dask Poliçe No – T.C. Kimlik / Dask Poliçe No -T.C. Kimlik / İl / İlçe  – Ünvan / Dask Poliçe No – Vergi No / Dask Poliçe No – Vergi No / İl / İlçe – Pasaport No / Dask Poliçe No – Pasaport No / İl / İlçe – Yabancı Kimlik No / Dask Poliçe No – Yabancı Kimlik No / İl / İlçe – Adres Kodu / T.C. Kimlik – Adres Kodu / Vergi No -Adres Kodu / Yabancı Kimlik No

Dask içinde daha fazla bilgi  edinmek istiyorsanız 125 çağrı merkezine 7/24 ulaşabilirsiniz.  Dask sizleri birçok sorundan korur;  herhangi  bir sorunda hemen hasar tespiti  yapılır ve mağduriyetiniz giderilir.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Engelliye Ev Müjdesi! Engelli Kampanyaları

Read Next

Tapu Randevu Alma En Kolay Nasıl Yapılır?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × two =