Çatı Katı Modelleri Nelerdir?

Çatı katı daireler; bilhassa yeni inşa edilen inşaat projelerinde bulunmaktadır. Şık ve kullanışlı olması noktasında fark yaratan bir çatı katına sahip olmak istiyorsanız buna uygun dekorasyon tekniklerinden faydalanmanız gerekmektedir. Değişik tasarımlar sayesinde severek yaşayacağınız çatı katlarına sahip olabilirsiniz.

birevim faizsiz ev

Çatı katı modelleri; birçok kişi için yatak odasından ibaret olarak görülmektedir. Ancak, yalnızca yatak odası olarak değil çocuk odası veya çalışma odası olarak kullanılmaları da mümkündür. Bu noktada, çatı katlarını hangi amaçla kullanacağınıza göre farklı fikirler oluşturarak birbirinden güzel dekorasyonlarla yaşam alanlarınızı güzelleştirebilirsiniz.

Çatı Katı Modelleri Nasıl Dekore Edilmeli?

Çatı katı modelleri dekorasyonu sırasında birtakım kriterlere dikkat etmek gerekir. Her şeyden önce, çatı katı dairelerinin hava koşullarından etkilenmesi söz konusu olmaktadır. Bu noktada, çatı katında yaşamayı düşünenlerin birtakım tedbirler alması şarttır. Çatı katlarında hayatlarını geçirmeyi düşünenlerin bilhassa yalıtım ve havalandırma konusunda çok dikkatli olması gerekir. Bunun yanı sıra, havalandırma sistemlerinde dekorasyon unsurunu da atlamamak adına kolay açılıp kapanan bir pencereye yer vermek doğru olacaktır. Bu sayede, çatı katı modelleri; çok daha işlevsel bir hale getirilecektir.

Çatı katı modelleri için ışık ve aydınlatmanın da oldukça önemli olduğunu ifade etmek gerekir. Bu noktada, çatı katlarında genel olarak koyu renklerden yana tercih yapılabilir. Bilhassa duvar renginde, mobilya seçiminde ve yer döşemelerinde koyu renklerin farklı bir hava yaratacağını söylemek gerekir. Bunun yanı sıra, azalan tavan yüksekliğinin çatı katları için önemli bir sorun olduğu iddia edilmektedir. Fakat, bu noktada, bu detayın bilhassa estetik unsurları adına olumlu olduğunu eklemek gerekir. Çatı katı modelleri içerisinde bulunan üçgen alanlar için renkli raflardan yana tercih yapmanız doğru bir karar olacaktır. Sonuç olarak, çatı katı modelleri için en uygun dekorasyonu bulmak size kalmış!

Çatı Katı İçin Dekorasyon Fikirleri

Çatı katı modelleri; evlerin yeni bir odası olmalarından dolayı beğeni toplamaktadır. Bu noktada, her şeyden önce kendi zevkinize uygun dekorasyon yapmalısınız. Bunun yanı sıra, sizi her mevsimde rahat ettirecek ve sağlığınızı bozmayacak dekorasyon ürünlerine yer vermelisiniz.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Brüt Alan Nedir?

Read Next

Ebeveyn Banyosu Nedir?

7 Comments

 • İstanbul’da oturduğum zamanlarda evimiz dubleksti. Çatı katı olarak çok güzel dizayn edilmişti 🙂

  • Merhaba Uğur Bey,
   Dubleks evlerde oturanların bir kısmı merdivenden ötürü kullanışsız olduğunu düşünür. Ancak çatı katını güzelleştirecek birbirinden güzel fikrimiz var.

 • Çatı katları hep eğimli olduğundan dediğiniz gibi millet kullanışsız düşünür ancak çatı katları kişiye özel bir alan gibi, kendinize özgü tasarlayabileceğiniz bir alan gibi oluyor

 • Benimde evim dubleks ve üst katı kendime has tasarladım, gerçekten çok güzel dizayn edilebiliyor çatı katları

 • Eskiden oturduğumuz ev bizimde dubleksti, çatı katını eşim çok güzel süslemişti terasımız falan şahaneydi 🙂

  • Merhaba Ömer Bey,
   Çatı katı döşemeden güzellik katan bir havası vardır. Dekorasyonuda uygun şekilde yaparak şahane hale getirmek mümkün.

 • Çok güzel çatı katı modelleri paylaşmışsınız teşekkürler 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six + 18 =