Az Borçla Geniş Eviniz Olmasını İstemez Misiniz?

Hızla artan inşaat ve konut projeleri ile insanların hayalleri de genişlemekte ve daha çabuk ev sahibi olabileceklerini düşündürtmektedir. Bu düşünceyi haksız çıkartmak istemeyen bankalar da faizsiz ev kredisi sunarak, hayallerin gerçeğe bir adım daha yaklaşmasını sağlamaktadır.

birevim faizsiz ev

Ülke genelinde yaygınlaşan konut projeleri ile son yıllardaki en büyük ve kapsamlı yapılması planlanan kentsel dönüşüm de devreye girmiştir. Böylelikle kullanılamaz veya kullanımı riskli yapılar, yerini daha modern ve kullanımı kolay inşaat alanlarına bırakmaktadır. Faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak gelir durumuna göre değişmektedir. Peşinatı yüksek tutabilen veya kredi öderken sorun yaşamayacak durumda olan herkes için ev almak çok daha kolay olmaktadır. Faizsiz ev almak kısa sürede borcun kapanacağını tebliğ etmektir. Bu durumda da vadeler bankalar tarafından daha kısa tutulmakta veya aylık ödemeler daha yüksek olabilmektedir.

İmkânları ve şartları yeni ev projelerinden yararlanmaya müsait olan herkes, bu durumu avantaja çevirmek isteyeceğinden, kısa sürede tükenen ve satışı yapılan inşaatlar oluşmaktadır. Depreme dayanıklılık ve güvenlik konusunda hassas çalışmalar, taleplerin yoğunlaşmasına ve kısa sürede daha çok satış yapılmasına sebep olabilmektedir. Borç ödeme konusunda titiz davranan veya bu durumdan rahatsızlık duyan birçok kişi için faizsiz ev alarak kısa sürede ödeme imkânları, metrekareye göre alınan evin daha kolay ödenmesi anlamı taşımaktadır.

Tamamını ödemeye gücü yetmeyenler bu durumu tercih ederken, kısa vadelerle anlaşma yolunu seçmektedir. Durum bazıları için avantaj olabildiğinden ikinci veya üçüncü evi alarak yatırıma çeviren, kira alarak kredisini ödeyenler de olduğundan, kişilerin gelir durumuna göre ödeme planları değişmektedir.

Kentsel dönüşüm projeleri, kullanılamaz durumda olan veya kullanılması risk oluşturan binaların yıkılıp, yerine depreme dayanıklı ve modern binaların yapılmasını sağlamaktadır. Bu durum inşaat firmaları ve bankaların ortak çalışma yapmalarını sağlayıp, birbirlerine müşteri paslamayı kolaylaştırmaktadır. Anlaşmalı bankalarla iletişime geçmeyi sağlayan konut projeleri, maddi imkânların daha kısa sürede yaratılıp biran önce evleri satmayı amaçlarken, bankalar da kendilerini güvenceye almak için ipoek etme yolunu seçmektedir. Böylelikle faizsiz ev alma hayali kurarken, ödeyememe durumuna düşmek evin tamamen elden gitmesine de sebep olabileceğinden, ev alacakların hesaplarını iyi yapmalarını gerektirmektedir.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Faiz Ödemeden Ev Sahibi Olabilme İmkânları

Read Next

Ev Almak İçin Faizsiz Seçenekleri Değerlendirebilirsiniz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 4 =