Akzirve Strada Bahçeşehir Projesi

Akzirve, Bünyamin Derman DBArchitects mimarlık tarafından projelendirilmiştir. Yapı genel olarak 3 ayrı etapta tamamlanacaktır. Proje için 350 bin metrekare inşaat alanı oluşturulmuştur. Ayrıca bu proje için 250 milyon dolar yatırım yapılmıştır. 2.500 bağımsız bölüm proje içinde üretilecektir. 1 artı 1 ve 4 artı 1 şeklinde oda sayısı ile projeler yer almaktadır. Daire büyüklükleri oda sayısına bağlı olarak değişecektir. Ayrıca proje alanında alış veriş merkezleri de olacaktır. Hatta projede bir cadde şeklinde alış veriş mağazaları yer alacaktır. Lansmanı 2016 yılında ve kasım ayında yapılan projenin satışı da yakın zamanda gerçekleşecektir. Projenin yer aldığı alanda kapalı ve açık otopark bulunmaktadır. Yüzme havuzu, spor salonları, yük asansörleri ve yeşil alan gibi daha pek çok özellik ile Akzirve Strada evleri dikkat çekmektedir.1850 adet daire ve ticari birim ile büyük bir proje hayata geçirilmektedir. Projenin teslim tarihi ise 2020 yılında olacaktır.

birevim faizsiz ev

Akzirve Strada Bahçeşehir Kat Planları

Kat planları bakımından Strada projesi incelendiğinde en küçük yapıların 1+1 oldukları görülmektedir. Projede yer alan bu planın metrekareleri ise 58- 80 arasında bulunmaktadır. 2 odalı olarak tasarlanan kat planında 96- 146 metrekare daireler yer almaktadır. 3 odalı kat planlarında ise metrekareler 126-172 arasında değişmektedir. 4 odalı proje alanları ise daha büyük metrekarelere sahiptir. Bu alanların metrekareleri 165 olarak belirlenmiştir.  5 odalı projeler ise oldukça geniş alanlardır. 233- 297 metrekare arasında değişen alanlar bu planda yer alır. Kat planları her blok için ayrı şekillerde oluşmuştur. Genel olarak daire aralığı ise 58 metrekareden başlayıp 297 metrekareye kadar yükselmektedir. Daire sayısı 2347 olarak belirlenmiştir.

Akzirve Strada Bahçeşehir Ödeme Seçenekleri

Ödeme seçenekleri için firma 3 ayrı plan belirlemiştir. Bu planlardan ilkine göre nakit indirim yapılmaktadır. Nakit ödemede yüzde 20 indirim haziran ayına kadar yapılan ödemeler için geçerlidir. 2. Olarak belirlenen plana göre ise yüzde 20 peşinat verilmektedir. Geriye kalan ödeme için ise % 0.98 oranında faiz uygulanmaktadır. Son ödeme planında ise yüzde 5 peşinat bulunmaktadır. Alınacak daire için yüzde 5 peşinat verenler bankadan ya da şirket bünyesinden kredi kullanabilir. Bu ödeme planı kişiye özel olarak çıkarılmaktadır. Proje tam olarak tamamlanmadığı için kesin fiyat bilgisi bulunmamaktadır. Proje için örnek dairelerin hazırlanması ile beraber satış başlayacaktır.

Akzirve Strada Bahçeşehir Özellikleri

Genel özellikler bakımından proje incelendiğinde ısıtma sisteminin merkezi pay ölçer olduğu görülmektedir. Otopark ise projede ücretsiz olarak ve kapalı şekilde sunulmaktadır. Binalarda yer alan kat sayısı 16 ile sınırlanmıştır. Arsa alanı olarak 10 bin metrekarelik bir alan belirlenmiştir. Planda yer alan daire sayısı 2347 olarak belirlenmiştir. Ayrıca 114 mağazada proje kapsamında inşa edilmiştir. Güvenlik özellikleri bakımından projede görüntülü diyafon bulunmaktadır. Özel güvenlik ve kapalı devre TV de diğer güvenlik özellikleridir. Sosyal alanlar için bahçe bulunmaktadır. Çocuk oyun alanları ile restoran ve kafelerde bu projede yer almaktadır. Sauna, spor salonları, açık ve kapalı yüzme havuzu, çocuk yüzme havuzu gibi spor olanakları da bulunmaktadır.

Akzirve Strada Bahçeşehir Nerde? Ve Yakın Çevre

Konum olarak İstanbul Avrupa yakasında bulunan Akzirve Strada Bahçeşehir projesi, Bahçeşehir ilçesinde bulunmaktadır. TEM üzerinden bölgeye ulaşım sağlanmaktadır. Esenyurt sapağından geçilerek Bahçeşehir Mobilyacılar Sitesinden bölgeye ulaşım sağlanır. E-5 üzerinden bölgeye ulaşım ise biraz daha zorlu olacaktır. Merkezi bir konum olarak belirlenemeyen proje için özel araç ile ulaşım rahat sağlanır. Şehrin yeni gelişmeye başlayan merkezinde yer almaktadır. Ayrıca projenin bulunduğu alan gelecek için yatırım projesi olarak görülebilir. Bahçeşehir konum olarak ve çevre olarak nezih bir ortama sahiptir. Yeşil alanları ve çevre düzenlemesi olarak bölge şehrin en özel bölgesidir. Gelecekte bölge daha da gelişerek güzelleşmeye devam edecektir.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Semt Bahçekent Projesi

Read Next

Nidapark Kayaşehir Projesi

5 Comments

  • DBArchitects mimarlık firması şahane tasarımlara imza atıyor son zamanlarda, bu projede de DBArchitects firmasının kaliteli bir mimari projelendirmesini görüyoruz.

  • Fiyatlarını konuda göremedim ama, fiyatları hakkında bir bilgi var mı?

    • Merhaba Cansu Hanım,
      Akzirve StradaBahçeşehir Projesindeki 1+1 konutların fiyatları 334 bin TL ile 381 bin 500 TL arasında, 2+1 konutların fiyatları 426 bin TL ile 617 bin TL arasındadır.

  • Mimarisini yapan firmayı takdir etmek gerek çok şahane bir proje çıkarmışlar

  • Bahçeşehir’e yapılan en güzel projelerden biri ve fiyatı bölgesine göre gayet makul 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + eighteen =