Faizsiz Ev Almak Artık İmkânsız Değil!

Türkiye’de inşaat sektörü hızla ilerlerken dar gelirli ailelerde ev sahibi olmaya, ev sahibi olanlar çocuklarına kalacak yer imkânı sunmak için daire satın almaya niyetlendiler. Elbette bu, şu an bahsettiğimiz kadar kolay değil. Bir ev satın alabilmek için Türkiye şartlarında 2. el daireler minimum 50 bin TL ile başlarken yeni daireler, ortak işleri bitmiş olarak en az 125 bin TL’den, anahtar teslimi olanlar ise 150 bin TL’den başlıyor. Tabi bu fiyatların ucu bucağı yok. Yeri, merkeze yakınlığı, cadde üstü olması, güneş görmesi ve manzarasına göre çok farklı rakamlardan da bahsediliyor.

Gözünüzü Korkutmayın!

Dar gelirli ailelerin durumuna bakılınca aylık maaşın neredeyse hepsi harcamalara ve ödemelere gidiyor. Peki, bu durumda ne yapılmalı, bankalardan faizli kredi çekmeden ev alınabilir mi? Faizsiz ev nasıl alınır? Evet, burada size faizsiz bir şekilde nasıl ev alabileceğinizle ilgili fikir paylaşımında bulunacağız.

Öncelikle evi alacağınız müteahhite ya da ev sahibine bir miktar peşinat vermelisiniz. O, evi alacağınıza en az sizin kadar karşınızdaki satıcı da inanmalı. Bunun için elinizde avucunuzda olan parayı ve bir süre de ek işler yaparak kazanacağınız parayı kafanızda kararlaştırdığınız evin sahibine verin. Böylece artık size ait bir evin sahibi olmuş olursunuz. Oraya taşındıktan sonra eski evinize ödediğiniz kiranızı, yaptığınız ek işlerden gelen parayla birlikte her ay ev sahibine vererek bir kaç yıl içinde ev sahibi olun.

Ev Alırken İyice Araştırın!

Faizsiz taksitle ev alma heyecanı asla sizin gözünüzü boyamasın. Piyasada her ne kadar güvenilir ev sahibi varsa bir o kadar da sahtekâr dolandırıcılar var. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için ev sahibinden peşinatı ödemeden önce tapu örneğini isteyerek ilçe tapu müdürlüğünde inceletin. Eğer sonuçlar olumluysa sizce de uygun olan bir anlaşma düzenleyerek imza atabilir ve güvenle evinizde otururken taksitlerinizi ödeyebilirsiniz.

İnşaat sektöründe Türkiye’de özel sektör kadar olmasa da devlette hizmet veriyor. Devlet kampanyalarından yararlanmak için TOKİ konutlarını takip edebilir, oradan ev almak için başvuru şartlarına uyarak girişimde bulunabilirsiniz. Siz isteyin, eviniz olsun!

Önceki

Faiz Ödemeden Ev Sahibi Olabilirsiniz!

Sonraki

Faiz Ödemeden Ev Sahibi Olabilme İmkânları

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir